Euro

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mapka kontynentu na monecie, pierwowzór GPS

Ein reich, ein volk, ein euro!

Janusz Korwin-Mikke o swoich poglądach politycznych

Wzrusza się zgromadzenie jako wzdęte wały
Kiedy z chmury gniewnego Zeusa wyleci
Not z €urem i na morzu nawałnicę wznieci.

Homer o €urze (prorok jaki, czy co?!)

€uro (ang. Juro, niem. Ojro, pol. €łro, ros. Jewro, od: Jewriejros. Żyd) – waluta służąca wywoływaniu międzynarodowych kryzysów gospodarczych. Niektóre środowiska w Polsce zapowiadają rzekome wejście do Strefy €uro w 2012 roku, jednak jest to data z d… wzięta nie poparta poważniejszymi argumentami ekonomicznymi, dlatego też przyjmuje się, że we wspomnianych wypowiedziach najpewniej chodziło o wejście w celach turystycznych (w związku z planowanym na rok 2012 kupnem nowego Fiata 126p przez owe osoby).

Obecnie wartość waluty spada na łeb na szyję, tak że dna nie widać, a analitycy giełdowi już straszą, że w przeciągu kilkunastu lat całkowicie zniknie ona z powierzchni ziemi i zostanie wymazana z kart historii. Jest to więc ostatni moment, aby Polska je wprowadziła – przynajmniej parę miesięcy będzie trendy, a potem efektownie runie wraz z resztą Europy.

Przyszłość Strefy €uro nie rysuje się różowo. Najprawdopodobniej po przyznaniu Grecji kolejnego pakietu ratunkowego i kolejnym zadłużeniu u Chińczyków na miliardy dolarów Parlament U€ rozpaczliwie spróbuje dodrukować środki na spłatę długu doprowadzając do hiperinflacji (tj. sytuacji gdy bardziej opłaca się wycierać dupę banknotami niż kupować za nie papier toaletowy) i upadku całej Unii. Wobec tego największymi zwolennikami €uro w Polsce są młodzi fataliści, dekadenci i inni emo, którzy w końcu będą mogli uzasadnić, czemu przewidują rychły armageddon.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]