Herman Van Rompuy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Farage przeprasza bankierów, którzy poczuli się urażeni porównaniem do Rompuya
Herman Van Rompuy, gdy jest smutny

Herman Van Rompuy – kiedyś wielki przywódca, pierwszy i najwspanialszy prezydent Unii Europejskiej, dziś cień legendy, którą zasłonił Donek. Największe odkrycie polityczne 2009 roku. Przeszedł do historii jako pierwszy prezydent, którego znało mniej niż 2% obywateli.

Kariera[edytuj • edytuj kod]

Zanim Rompuy został odkryty przez liderów Unii, był premierem Belgii i słynął z szerokiego pasma machlojek i przekrętów, które prowadził. W 2009 nagle okazało się, że jest on czołowym europejskim działaczem. Uznano, że jest tak wybitny, iż jakiekolwiek głosowanie uwłaczałoby jego godności i bez zbędnych formalności podsunięto mu pod skostniały tyłek fotel przewodniczącego Rady Europejskiej.

Nie wiadomo, kto go wybrał, kiedy odbyło się głosowanie i jak (i czy w ogóle) dało się go odwołać. Ale to bez znaczenia. Najważniejsze, że był z nami!

Uśmiech[edytuj • edytuj kod]

Herman Van Rompuy to prawdopodobnie najszczęśliwszy człowiek na świecie. Dowodem jest jego uśmiech, który towarzyszy mu za każdym razem, gdy spotyka się z ludźmi. Nawet gdy spotkania międzynarodowe były pełne powagi, on i tak zachowywał swój nieśmiertelny uśmiech. Podobno, gdy przestanie się uśmiechać, nastanie koniec świata.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]