Rumunia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Rumuński patriotyzm
W Rumunii medykamenty pojmowane bywają nader szeroko

I dzięki temu uratowane zostały [pięcioraczki] z tej odbytnicy Europy zwanej Rumunią!

Reporter South Park News o Rumunii

Rumunia – prowincja nad Nożem Białym. To stąd pochodzą słynni na cały świat uchodźcy. Ojczyzna hrabiego Draculi. Stolicą prowincji jest Bucarryszt, dawniej Bukareszt, lecz mieszkańcy zmienili nazwę przed przystąpieniem do Unii na cześć swoich ulubionych sieci odzieżowych, tj. Carry i Caritas.

Rumuni są najbardziej lubianym narodem na świecie, słyną ze swej uczciwości i niezwykle częstego daru jasnowidzenia. Walutą Rumunii są leje, czyli pieniądze w stanie ciekłym. Hymnem narodowym Rumunii jest znany utwór Dragostea din tei i nie szkodzi, że to z Mołdawii.

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Rumuni przez wiele lat głosowali na Rumunów, ale doświadczenia z Ceaușescu i Ionem Iliescu sprawiły, że Rumuni zaczęli głosować na każdego, kto ma jakikolwiek związek z Europą Zachodnią. I tak w 2014 roku na prezydenta wybrano Niemca Klausa Iohannisa, a w 2019 roku premierem został Ludovic Orban. Swego czasu Rumuni próbowali znaleźć swojego Lecha Wałęsę. Udało im się odnaleźć Mirona Cozmę, który brał udział w protestach górniczych w dolinie Jiu w 1977 roku. Z czasem okazało się, że Cozma to rumuński Albin Siwak i jedyna solidarność, na którą mógł sobie pozwolić to solidarność z Iliescu w tłumieniu protestów z 1990 roku.

Rumunia prowadzi agresywną politykę dyplomatyczną, zwaną inaczej nie podskakuj albo wyślemy ci naszych rodaków. Polega ona na intensywnym eksporcie Rumunów do krajów europejskich. Z racji imperialnych ambicji Rumunii, nakłada ona na niektóre państwa sankcje zwane „taborem ich uspokoim” (inaczej: chyba nie widziałeś jeszcze naszych cyganów).

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Rumuńska gospodarka to jedna z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Dnia 1 stycznia 2007 roku po wieloletnich negocjacjach przyłączono gospodarkę Unii Europejskiej do gospodarki rumuńskiej, co wywołało wielkie niezadowolenie rumuńskiego społeczeństwa, które od tej pory będzie musiało dotować kulejącą gospodarkę UE.

Hitem eksportowym jest tutejsza musztarda stołowa, która powoli zaczyna wypierać słynną krakowską musztardę stołową. Rumuńska musztarda doskonale nadaję się do remontów dróg (słynne rumuńskie autostrady), mycia podłóg, zębów, narzędzi chirurgicznych oraz praniu brudnych pieniędzy. Ponadto towarem eksportowym, produkowanym w niewyobrażalnie wielkich ilościach (4 sztuki na 25 lat), jest odzież z tworzyw naturalnych (worki po ziemniakach).

Najnowsze dane donoszą, iż szykowany jest wielki plan modernizacji rolnictwa, w związku z wynalezieniem trójpolówki przez naukowców Rumuńskiej Akademii Nauk pod kierownictwem prof Tymanescu.

Kultura[edytuj • edytuj kod]

Po jednym z konkursów Eurowizji całym światem wstrząsnęło turne Trzech rumuńskich tenorów, hardcore'owej grupy solistów playbackowych, których najsławniejszym, i jak do tej pory jedynym motywem, było Dragostea din tei.

Potrawą, którą zna cały świat jest kiełbasa z masłem. Pochodzenia składników tego kulinarnego przysmaku nikt nie jest pewien (historycy uważają tę potrawę za wschodnioeuropejską Kinder–niespodziankę nigdy nie wiesz, na co trafisz).

Chodzą nieudokumentowane pogłoski, że obywatele Rumuni oddają cześć niejakiej Nikoli Czau Czesku. Modlitwa do niego objawia się opętaniem i nieopanowanym fanatyzmem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Słownik
Zobacz w słowniku:
Triatlon rumuński