Cesarstwo Wschodniorzymskie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Cesarstwo Wschodniorzymskie – państwo w Europie południowo-wschodniej, po części Rzym, po części Grecja, a po części jeszcze inne ludy, które tam żyły. Warto wspomnieć, że za jego następców uważają się także Rosja i dawne Imperium Tureckie. Najbliżej mu chyba było do Greków.

Bizancjum a Europa[edytuj • edytuj kod]

Cesarstwo Bizantyjskie jest o tyle ciekawe, że kiedy w Europie był kompletny burdel, to w Bizancjum żyła sobie całkiem ciekawa cywilizacja, która nawet próbowała ucywilizować tych dzikusów z północy. Ci jednak nie docenili pacyfistycznych metod Belizariusza i wypięli się na nich. Od tej pory średniowieczni Grecy działali bliżej swych granic. Później w Europie zaczynało się kształtować, Bizancjum na odwrót – zaczęło się deformować, aż zostało zmiecione przez tych wrednych brudasów z zielonym półksiężycem (teraz białym).

Historia[edytuj • edytuj kod]

Bizantyjczycy (którzy samych siebie nazywali Rzymianami, choć mówili po grecku) mieli wyjątkowego pecha. Na początku okazało się, że mają na zachodzie brata bliźniaka, który jednak upadł, bo papież nie pobłogosławił. Oni musieli kontynuować tradycję i oczywiście byli źli, że ich ukochany Cesarz Konstantyn tak ich w cCenzura2.svga zrobił. Swoją złość wyładowali na okolicznych dzikusach, dzięki czemu coś koło VI wieku okazało się, że nawet na Gibraltarze można spotkać Bizantyjczyków. Ten okres był dość ciekawy z tego powodu, że państwem zapanował niejaki Justynian, co był cieniasem, pantoflarzem i w ogóle wolał kościoły budować pomimo faktu, iż jego żona Teodora była kobietą lekkich obyczajów. I to jedną z tych najbardziej wyuzdanych oraz w praktyce to ona trzęsła tym wszystkim. Późniejsze czasy to wojny, wojny, i jeszcze raz wojny, w wyniku których Bizancjum kurczyło się coraz bardziej, aż w końcu znikło.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Bizancjum miało zapewne więcej wojen domowych, niż zewnętrznych. Wschodni Rzymianie potrafili wojować krwawo nawet o uznawanie bądź nieuznawanie ikon! Nic dziwnego, że wyginęli…
  • Bizantyjczycy potrafili budować wiele urządzeń, których do dzisiaj nie potrafimy skutecznie odtworzyć. Najlepszy dowód na to, że nasi naukowcy jednak są głupi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.