Cypr

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Cypr (Socjalistyczna Republika Cypru) – mały kraj wyspiarsko-sekciarski leżący na Morzu Śródziemnym. Zwany jest też wyspą Afrodyty. Nazwa ta pochodzi od słowa afro i mówi nam, że wszyscy mieszkańcy tej wyspy są murzynami. (A wcale że nie są! Większość z nich to emigranci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii oraz z innych republik Związku Radzieckiego.). Cypr jest krajem azjatyckim, należy więc do Unii Jewropejskiej.

Piłka nożna[edytuj • edytuj kod]

Cypr słynie z ekscytujących meczów piłki nożnej. Wielu bukmacherów, czy to zawodowych ekspertów, czy lokalnych graczy po dwa euro za zakład, pakuje grubą kasę w zakłady, gdy po internecie zacznie krążyć plotka zwana „fixed”. Wszyscy przeżywają ogromne rozczarowanie, mimo że każdy wie, iż stadiony na Cyprze znajdują się obok siebie, zaś trenerzy klubów piłkarskich robią wspólnie grilla oraz posyłają swoje dzieci do tych samych szkół. Cóż, taka mała wysepka. Wystarczyło to jednak do pokazania naszej Wiśle Charków Kraków w sezonie 2011/2012, że może być mały, ale wariat. W cypryjskich klubach tylko 7.23% piłkarzy jest Cypryjczykami – reszta to Czesi, Portugalczycy, Brazylijczycy, Grecy, Angolczycy (nie mylić z Anglikami) i Hiszpanie. Najlepszymi aktualnie klubami są APOEL, AEL i Anorthosis.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.