Malezja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Jeśli Malezja ma problem jest to problem narodowy. Jeśli jest to problem Chin, to problem rasowy. Jeśli Indie mają problem, to nie jest to problem

Jedna z zasad malezyjskiej konstytucji

Gdzie jest cukier, tam są mrówki

Przysłowie malajskie według masońskiej Wikipedii[1]

Malezja – państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej. Podobnie jak Singapur jest uznawana przez przeciętnego Polaka za zwykłą plamę na mapie zamieszkaną przez Żółtków.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Malezyjska podróba WTCPetru Towers

Pierwsze państwa na terenie dzisiejszej Malezji powstały na początku XV wieku. Już wtedy rozprzestrzeniała się tam religia pokoju. W XIX wieku państewka poprosiły o pomoc Wielką Brytanię, w celu rozwiązania konfliktów pomiędzy nimi. Brytyjczycy postanowili rozwiązać sprawę w sposób rosyjski, czyli państwa te zostały wchłonięte w skład Wielkiej Brytanii.

W czasie II wojny światowej dostali niemiłosierny wpCenzura2.svgol od Japonii. Niezadowoleni chińscy komuniści dołączyli się do wojny, a po odbiciu wysp nadal walczyli przeciwko Brytyjczykom. Pomimo że Malezja uzyskała niepodległość w 1957 roku, Chińczycy dalej nie odpuszczali. Zrezygnowali dopiero w 1989 roku, kiedy podpisano porozumienie pokojowe, gdyż bali się, że ONZ może wyrazić zaniepokojenie.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Skład sosu używanego w Nasi Lemaku

Malezyjski przemysł filmowy należy do najlepszych w Azji Południowo-Wschodniej, co daje oszałamiającą liczbę nie więcej niż 1 film rocznie. Poza tym, Malezja ma ogromne osiągnięcia zwłaszcza w dziedzinie zaawansowanych technologii. Prawie 90% dyskietek było produkowane w Malezji. Kiedy ludzie przestali je kupować, gospodarka tego kraju mocno podupadła.

Żywność[edytuj • edytuj kod]

Malezja jest cholernie gorącym miejscem, więc większość restauracji w tym kraju to tzw. mamaki[2]. Rozpowszechnionym zwyczajem w Malezji jest to, że jedzenie musi być halal[3], inaczej Malezyjczycy go nie zjedzą. Potrawą narodową jest Nasi Lemak, który składa się z ryżu, mięsa kóz[4], kurczaka i lokalnego sosu (składającego się z całej tablicy Mendelejewa).

Edukacja[edytuj • edytuj kod]

System edukacji w Malezji jest wyjątkowy, ponieważ karze osoby osiągające wysokie wyniki i nagradza słabszych. Konkretniej mózgi są deportowani za granicę, a debile zajmują w tym kraju wszystkie stanowiska państwowe[5].

Demografia[edytuj • edytuj kod]

Zapewne zastanawialiście się, ile wynosi liczba ludności w Malezji. Nie? My też nie. Ale odpowiedzią jest: trochę mniej niż w Polsce.
Są to następująco:

  • Malalajowie – 61%;
  • Chińczycy (potomkowie komunistów) – 25%;
  • Cyganie – 7%;
  • Nosacze sundajskie – 7%.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Link
  2. z malajskiego, restauracja na otwartej przestrzeni
  3. Absolutnie bez wieprzowiny
  4. Takie jedzenie jest jak najbardziej halal!
  5. Biorą przykład od nas