Wietnam

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

- Po ile bluza?
- Trzidzieci

Dialog z przykładowym Wietnamczykiem kupcem

Wietnam – państwo, gdzieś w południowo–wschodniej Azji. Słynie z komunisty Ho Chi Minha. W latach 19571975 miejsce ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy USA, które zakończyły się dla nich nieciekawie. Co ciekawe, po odbyciu się w Wietnamie działań mających na celu wydobycie stamtąd ropy powstał w USA serial Drużyna A oraz postanowiono, żeby następnym razem napaść gdzie indziej.

Kuchnia[edytuj • edytuj kod]

Kuchnia wietnamska jest ekstrawagancka i nadaje się tylko dla prawdziwych hardkorów osób gotowych na nowe doznania. Szczególną jej cechą są hot dogi i jajka z żywą niespodzianką.

Wpływ na Polskę[edytuj • edytuj kod]

Wietnamczycy odnieśli wielkie zasługi w rozwoju Stadionu Dziesięciolecia. Po przerobieniu targowiska na stadion piłkarski handel wymienny idzie im wspaniale na warszawskich przedmieściach lub wsiach, np. Wólka Kosowska, Miłoszow czy na targowisku na toruńskim Chełmińskim Przedmieściu. Słyną również ze sprzedaży wykwintnych dań w ekskluzywnych lokalach, głównie w Warszawie i Krakowie. Wietnam to kraj emigrantów, którzy stopniowo zaludniają Polskę aż do dnia dzisiejszego. Sądząc po tym, że Wietnamczyków w Wietnamie jest już przeszło 93 milionów (nie wiadomo, skąd się nagle tam tego wzięło), Polska będzie zaludniana jeszcze długo.

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Obok handlu, Wietnamczycy współpracowali z polskimi reżyserami. Wspólnym dziełem obu państw stała się superprodukcja Klątwa Doliny Węży. Wietnamczycy zachwyceniu grą aktorską Romana Wilhelmiego zgodzili się sprzedać reżyserowi filmu helikopter zatankowany na tyle, by można było nawet uruchomić śmigłowiec na dubel. Rząd komunistyczny zażenowany wietnamskim PISF ocenzurował ten film w swoim kraju, by nie wstydzić się chociaż przed swoimi widzami taką bratnią pomocą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.