Armenia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ormianin z krwi i kości, w Libanie urodzony
Hymn komunistycznej Armenii

Armenia (Հայաստան[1] Hajastan) – niezbyt duże mocarstwo w Azji w kształcie strupa, wciskający się w Azerbejdżan i rozrywający go na dwie części.

Założony przez Arkadija Xiguang'a, byłego cesarza Chin, na banicji. Jego stolicą jest Erywań. Armenia nazywana jest także państwem na rozdrożu świata, nic więc dziwnego, że prowadziła przez nią droga do Rzymu, którą podążyli rzymscy rycerze, paląc, popalając i grabiąc przy okazji ten kraj.

Rys historyczny[edytuj • edytuj kod]

Początki Armenii sięgają już czasów biblijnych. Prawdopodobnie to aż tam zawędrowała Arka Noego i osiadła na górze Ararat. Ponoć do tej pory można tam znaleźć szczątki tegoż pływającego cudu. Ormianie (nie „Armeńczycy”, widzisz?) czują po dziś dzień ogromny sentyment do Arka, którego nazywają swoim dziadkiem.

Demografia i gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Mieszkają tu 3 miliony osób, jednak z kraju uciekło prawie 80% społeczeństwa. Spowodowane jest to prawdopodobnie drastycznym wzrostem cen gazu, ropy i benzyny. Mają także dosyć oficjalną dewizę kraju, którą jest „brak oficjalnej dewizy”. Postanowili walczyć o swój indywidualizm i zasób portfela poza granicami kraju, głównie w Polsce, gdzie handlują wiatrówkami i innymi bibelotami na targach i bazarach.

Kultura[edytuj • edytuj kod]

W Armenii wykształciło się wiele znanych zespołów muzycznych. Są to między innymi:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. W przypadku, gdy ktoś nie potrafi rozczytać tego po lewej.


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.