IV RP

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Jarosław, Ty IV RP pobłogosław

Nieoficjalne motto IV RP

IV Rzeczypospolita, którą dzisiaj budujemy, to państwo suwerenne wobec innych państw, ale także podmiotów gospodarczych

Major Kaczyński ogłasza odrodzenie IV RP

Zamordyzm, Odwet, Manipulacja, Otumanienie – oto mój przepis na IV RP

Antoni Macierewicz o polityce IV RP

IV RP (oficjalna nazwa IV Rzeczypospolita) – nieuznawane na arenie międzynarodowej państwo, powstałe na granicach Polski, ale nieobejmujące jeszcze pełnych granic. Państwo to składa się z wielu enklaw, które obejmują: fragmenty Warszawy (w 20% – pozostałe 80% to tereny polskie zarządzane przez Rafała Trzaskowskiego), Toruń, Częstochowa, część Krakowa (głównie okolice Wawelu – 15% miasta) oraz setki innych zdecydowanie mniejszych ośrodkach. Państwo to istniało w latach 2005–2007 oraz w latach 2015–2023. Po objęciu władzy główne stery objął major Jarosław Kaczyński, który systematycznie zajmuje nowe tereny. Dotychczas tylko państwa grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Węgry), Białoruś oraz Gruzja uznały nowe państwo. Bardzo charakterystycznym elementem kraju jest brak godła. Zamiast niego wiesza się obok flagi zdjęcie majora Kaczyńskiego.

Historia[edytuj • edytuj kod]

2005-2007[edytuj • edytuj kod]

IV RP powstała w 2005 roku. Państwo to dynamicznie się rozwijało pomimo istnienia tzw. buforu pomiędzy nią a Polską (Wolska). Istnieją duże rozbieżności, kiedy IV RP proklamowała niepodległość. Niektórzy za protoplastę uznają Bronisława Wildsteina, który opublikował w Internecie listę zdrajców istniejącej wówczas Polski. Niezadowolenie z polityki komunistów sprawiło, że wyłonili się separatyści, którzy zaczęli zbrojną walkę o Polskę. Władzę sprawowała wówczas organizacja militarna nazywana Prawem i Sprawiedliwością. Na jej czele stanęli bracia Kaczyńscy, ale funkcję reprezentatywne przekazano Kazimierzowi Marcinkiewiczowi, który nie był ofiarą złej propagandy wymierzony przez komunistyczną Polskę. Nowe państwo oficjalnie proklamowano 23 października 2005 roku.

Nowe państwo musiało mierzyć się z złą propagandową stworzoną przez Niemców i Rosjan, współżyciem ponad trzech dużych grup religijnych (3 185 714 mieszkańców należało do kościoła toruńsko-katolickiego, 1 347 355 wyznawała prymitywne kultury, wielbiąc biało-czerwone krawaty, 940 762 wyznawało ortodoksyjny katolicyzm). Ze względu na wojny religijne pomiędzy każdą z grup doszło do aneksji IV RP przez Polskę zarządzaną przez Donalda Tuska.

Część wysoko postawionych osób, zasłużonych dla IV RP zginęła w zamachu terrorystycznym 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

2015-2023[edytuj • edytuj kod]

Pomimo nieudanej pierwszej próby założenia i zorganizowania państwa doszło do jej ponownego założenia. W wyniku wielkiego moherowego protestu udało się utworzyć państwo, w którym znalazło się 5,7 mln osób. Konflikty religijne w zarodku zgaszono – kościół wielbiący biało-czerwone krawaty już nie istniał (miało na to wpływ samobójstwo papieża), kościół toruńskokatolicki i ortodoksyjni katolicy ogłosili zjednoczenie kościoła. Oprócz tego ekumenizm zapewnili wyznawcy kościoła chrześcijańskiego wielbiącego Grzegorza Brauna. Pomimo istnienia nowego państwa, oficjalne kraj stał się niepodległy dopiero 15 czerwca 2016 roku, kiedy to major Kaczyński powiedział IV Rzeczypospolita, którą dzisiaj budujemy, to państwo suwerenne wobec innych państw, ale także podmiotów gospodarczych..

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Głową państwa jest major, który w grudniu 2017 roku otrzymał tytuł Naczelnika i obejmuje całą władzę w kraju. Władza ustawodawcza należy do Sejmu i Senatu. Władzą wykonawczą dzierżą major Kaczyński oraz prezydent Andrzej Duda. W przypadku kiedy nie ma zgodności pomiędzy nimi oboma to decyzję podejmuje Kaczyński (1 artykuł konstytucji IV RP). Władza sądownicza należy do Zbigniewa Ziobry oraz 20 tys. polskich księży katolickich, którzy wraz z otrzymania święceń kapłańskich dostają prawo do wykonywania zawodu prawnika. Trybunał konstytucyjny nie istnieje.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

IV RP zapewnia swoim obywatelom niezwykle wysoki standard życia, wynikający z efektywnej, sprawiedliwej i przemyślanej polityki socjalnej. Pomimo tego, że kraj ten przypomina wyspy Vanuatu a nie jednolity twór i jest rozsiany po całej Polsce jako seria enklaw, to państwowa firma lotnicza TuPolecisz zapewnia sprawną i wysokiej jakości komunikację. Mało popularny jest ruch samochodowy, wynikający z braku jednolitego państwa i próby zamachu terrorystycznego skierowanego na generała Dudę.

15% narodu pracuje w ABW jako popularni budziciele narodu.

W 2005 roku ze względu na oszczędności powstał program tanie państwo zapewniające niskie koszty administracji. Obecnie ze względu na panujący dobrobyt nikt nie realizuje tego programu, no bo po co?

Religia[edytuj • edytuj kod]

Prawie wszyscy mieszkańcy IV RP należą do zreformowanego kościoła toruńskokatolickiego, który istnieje tylko na terenie IV i śladowo wśród Polonii. Mieszkańcy gromadzą się w kościołach i oddają modlitwy w stronę kapłanów. Kościół ten różni się od tradycyjnego katolickiego tym, że zamiast hostii daje się koperty z banknotami oraz że to wierni przyznają je kapłanom, a nie kapłani wiernym.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]