Zbigniew Ziobro

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Panie pośle, Pan jest zerem, panie pośle Ziobro.

Leszek Miller o Zbigniewie

Wystarczą cztery Ziobra i Polska będzie dobra

Andrzej Rosiewicz o Zbigniewie

(...) minister bezradności... minister Ziobro

Jarosław Kaczyński o Zbigniewie

Zbigniew Ziobro (alias Zero, ur. 18 sierpnia 1970 w Krakowie) – prawnik, szef ABW, prokurator generalny, minister sprawiedliwości, największa liczba całkowita, która zarazem nie jest liczbą naturalną, autor nowej polskiej deklinacji. Wynaleziony został przez Leszka Millera w czasie castingu do komisji śledczej ds. afery Rywina. Wynajdując Ziobrę, udowodnił, że Ziobro zdał tzw. Test Millera, którego celem jest wyszukanie liczby pierwszej i zaakceptowania zdającego jako kandydata do SLD. Wiadomo również, że jedynym dowodem, który posiada, jest jego dowód osobisty.

Ziobro posiada następujące właściwości:

  • Iloczyn dowolnej rzeczy z Ziobrą daje Ziobro:
  • (istnieje jeden wyjątek, wymieniony punkt niżej);
  • .

Powiedzenia:

Pamiętaj cholero, nie dziel przez Ziobrę.

Z ostatnich doniesień wynika, że Ziobro będzie zamieniał sklepy wielkopowierzchniowe na więzienia. Podstawowym warunkiem do spełnienia jest tylko to, aby groziły one szybkim i kompletnym zawaleniem. Jest to słuszna i błyskawicznie procentująca metoda na walkę z przestępczością.

Czołowy polityk matematycznej części parlamentu – bardzo konfliktowy, nie znoszący (jak kogut jaj) sprzeciwów, gdyż, jak mówi: Przez Zero się nie dzieli.

Ponieważ można dzielić Zero przez inne liczby (zwłaszcza bliźniacze), a zawsze dadzą one ten sam wynik – uważa się, że minister Ziobro to najdoskonalsza figura nowoczesnej polityki polskiej.

Nieoficjalnie mówi się, że granica pierwszego parlamentu IV RP dąży do zera, ale my wiemy, że to tylko spekulacje najniższej medialnej warstwy społecznej, czyli dziennikarzy lewoprawicowych!

Od niego wzięło się to, że zamiast mówić „Dzień Dobry” i „Do widzenia”, używa się zastępczo „Dzień Ziobry” i „Do więzienia”.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
  • By podnieść Ziobrę na duchu zespół Lady Pank napisał piosenkę pt. Mniej niż zero, tym samym mówiąc mu, że może zawsze być gorzej.
  • Na jego cześć miejscowość, w której mieszka, nazwano Strefą Zero.
  • Charakter Ziobry oznacza również temperaturę kosmosu, czyli zero bezwzględne.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]