Lew Rywin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Odmawiam udzielenia odpowiedzi.

Rywin odpowiada na jakiekolwiek pytanie

Lew Rywin (ur. 10 listopada 1945) – polski producent filmowy i aktor z ZSRR od żydowskiej rodziny. Unikatowy podgatunek lwa, który przeżył ogromną nagonkę, siedząc tylko dwa lata w klatce. Lubi gazety (...) lub czasopisma. Zasłynął z tego, że wyłożył lwią część pieniędzy na film Quo Vadis w kampanię wyborczą SLD kartonową makietę Rzymu. Walczył jak lew w sprawie ustawy o radiofonii i telewizji, jednak lwia część SLD zdradziła go na komisji.

W 1984 roku Rywin kupił w promocji prawa do Niewolnicy Isaury. Brazylijczyk Roberto Filipelli chciał pozbyć się kilku kaset wideo, jednak trafił na trudnego zawodnika, gdyż Rywin gardził grą aktorską Lucélii Santos. No ale tania cena i pierwszy odcinek gratis przekonały go do kupienia zapchajdziury na wtorkowe wieczory. A 19 lutego 1985 roku się zaczęło… O ile polska inteligencja była w stanie wybaczyć aferę z 2002 roku, tak do dzisiaj mają ochotę zrobić z Rywina Lwa nemejskiego za kupno prawa do emisji serialu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.