Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2020!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Watykan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dlaczego w Watykanie nie gra się w bilard? Bo papa mobile.

Dowcip o Watykanie

Watykan (Stolica Apostolska, Imperium Watykańskie, Wielka Nierządnica, łac. Sedes Apostolica, Sancta Sedes) – siedziba największych członków Kościoła katolickiego, gdzie najważniejsze stosunki odbywa papież.

Mieszkańcy[edytuj]

Obywatele Watykanu to głównie papieże (średnio dwóch na m²), kościelni luminescencje, księża, zakonnice, starszyzna Rzymu,Włosi,którzy nie zorientowali się,że ich mieszkania znalazły się w granicach nowo powstałego państwa i gwardia szwajcarska. Oprócz tego do pracy przychodzi około 3000 osób mieszkających poza murami Watykanu (poborcy dziesięciny i przedsiębiorcy ubezpieczeniowi). Gospodarka opiera się na dochodach z pielgrzymek (rocznie od 4 do 7 mln), stręczycielstwa, sprzedaży odpustów i polis na życie po życiu. Watykan ma ponadto prawo bicia własnych monet i niegrzecznych dzieci.

Wojska[edytuj]

Watykan jest państwem neutralnym i nie ma wojska nie licząc kardynałów z jednostki specjalnej uzbrojonej w lampki nocne i czapeczki, ale jak to w komunizmie. Zawsze musi być jakaś armia. Jedynym wyjątkiem jest armia szwajcarska (nie wiedzieć, dlaczego), co pewnie nie ma związku z nazwą w skład, z którego składają się sami Szwajcarzy. Na 1 km² Watykanu przypada 200 gwardzistów szwajcarskich.

Związek Socjalistycznych Republik Watykańskich[edytuj]

W skład ZSRW wchodzi 5 Republik:

  • Socjalistyczna Republika Ogrodów Watykańskich – pełno kwiatków – alergicy trzymają się z daleka, bo najwyższy towarzysz go wywali;
  • Socjalistyczna Republika Placu św.Piotra – 90% przebywających tam osób to księża;
  • Socjalistyczna Republika Bazyliki św.Piotra – 120% przebywających tam osób to księża;
  • Socjalistyczna Republika Pałacu Papieskiego – osoby tam zamieszkujące to głównie papieże;
  • Socjalistyczna Republika Muzeów i innych Watykańskich Dupereli – tam się upycha turystów mających kasę, żeby starczało na paliwo do papamobile.

Zobacz też[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: