NonNews:Watykan otwiera nowy biznes

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

22 sierpnia 2007

Watykan zamierza otworzyć własną linię lotniczą.

Ma się ona specjalizować w ekspresowym przewożeniu pielgrzymów do miejsca, do którego każdy pielgrzym ma nadzieję się dostać. Pierwszy lot planowany jest na 27 sierpnia na trasie Rzym - niebo - Lourdes we Francji. Rzecznik Watykanu stwierdził, iż skoro każdy pielgrzym ma nadzieję znaleźć się w niebie, to po co przedłużać oczekiwanie i wozić go po całym świecie, narażając go na liczne wydatki i wystawiając na pokusy, skoro można dostarczyć go tam bezpośrednio, bez zbędnych ceregieli?

Załoga samolotów ma być specjalnie przeszkolona w udzielaniu sakramentów, a zwłaszcza ostatniego namaszczenia. Zamiast odprawy celnej każdy podróżny będzie przechodził szczegółowy rachunek sumienia i spowiedź. Osoby chcące zabrać w podróż zbyt dużą ilość grzechów ciężkich będą cofane i informowane o usługach pokutniczych, z których mogą skorzystać w lochach na plebanii u swego proboszcza.

Samoloty mają być ozdobione wewnątrz inskrypcjami o treściach religijnych. Np.: A wszystko to marność i pogoń za wiatrem; Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz; Nie znasz dnia ani godziny; Panie, zbliżam się do ciebie; Eli, Eli lamma sabachthani?

Na razie trwają negocjacje ze Świętym Piotrem, aby załogi samolotów po dostarczeniu wycieczki do bram nieba mogły wrócić na ziemią w celu zabrania kolejnej partii chętnych.

Źródło[edytuj]