Cypr Północny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

North Cyprus, best Cyprus!

Turcja o Cyprze Północnym

Cypr Północny a właść. Turecka Republika Cypru Północnego – silne i niezależne państwo obejmujące północno–wschodnią część wyspy. Niepodległość wywalczyło w 1983 roku i od tamtej pory stanowi jedną z dwóch liczących się sił w regionie. Pierwsza to znany wszystkim Cypr.

Cele polityki TRCP[edytuj • edytuj kod]

  • Zmuszenie Republiki Cypryjskiej do zaktualizowania flagi państwowej.
  • Uzyskanie zgody większej ilości państw na istnienie. Jak na razie namówić dała się tylko Turcja.
  • (...)
  • Zdobycie władzy nad światem.

Historia TRCP[edytuj • edytuj kod]

A wszystko zaczęło się od komunistów, a konkretnie od ogólnoświatowego konkursu „Wygoń komucha” organizowanego przez Wujka Sama. Oficerowie walecznych wojsk greckich, stwierdzili, że obecna władza to z pewnością znieczulenie dla wprowadzanego sondą analną komunizmu i przy skromnym wsparciu ponad setki czołgów dokonali przewrotu. Mimo w miarę dobrych chęci i niezłego poparcia społecznego junta, jak to junta, zaczęła odpieCenzura2.svgć atrakcje typu stan wyjątkowy, usprawiedliwiający cenzurę, indeks ksiąg zakazanych, represje, sprowadzenie do kraju hiszpańskiej Inkwizycji i wielu innych. Szukający wrażeń „źli” wojskowi zwrócili oczy ku Cyprowi. Mimo grożenia palcem, zarządzający wyspą arcybiskup pozostał niewzruszony. Stwierdzono, że jak nie kijem, to pałą i tym sposobem papa zmuszony został do ucieczki. Tymczasem obserwującemu całą sytuację z ukrycia Turkowi przypalił się popołudniowy kebab i w ramach zemsty, wykorzystując okazję Turczyni wdarli się na wyspę, celem oczywiście, ochrony przebywających tam turasów.

Zanim ONZ i rząd doprowadzanej do stanu używalności Grecji zdążyli podnieść wrzask, na opanowanej już części wyspy, najeźdźcy zdołali sprowadzić tylu swych pobratymców, że stwierdzono, że nie opłaca się tego wszystkiego wykorzeniać i lepiej jest wytyczyć strzeżoną przez niebieskie kaski granicę między wrażymi terytoriami. Na zajętych terenach proklamowano przedmiot niniejszego artykułu: wszechwładny, lepszy, Cypr Północny!

Gospodarka TRCP[edytuj • edytuj kod]

Jako suwerenne państwo, Cypr Północny jest w stanie zadbać o silną gospodarkę. Poza minimalną, czarnorynkową, wymianą organów ludzkich ze zwykłym Cyprem, hodowane są warzywa, trochę zwierząt i wszystko inne co przetrzymuje specyficzny klimat. Do tego można poławiać ryby w okalającym wyspę morzu, jednak niesie to pewne ryzyko ze strony okrętów patrolowych. Niemniej dzięki dobrej, wręcz jedynej w swoim rodzaju unii gospodarczej z Turcją, płody rolne TRCP mają okazję dostania się na rynek europejski. Nieliczne porty zapewniają dobre warunki do importu towarów z Turcji, poza tym połączenie lotnicze relacji Ankara–Nikozja, zapewnia coroczną dawkę turystów.

Ciekawe miejsca[edytuj • edytuj kod]

Mustafa! Odpitol gdzieś jeszcze minaret i fajrant!
  • Nikozja – tudzież Berlin Cypru. Miasto w wyniku potopu tureckiego, podzielone na lepszą i gorszą część, poza ogromną ilością zabytków o których z pewnością wiesz z losowego przewodnika turystycznego, można bawić się w berka z żołnierzami ONZ, przebiegając przez granicę między państwami.
  • Famagusta – miasto jak miasto, jednakże warte uwagi ze względu na obecność jednej z największych makiet do odgrywania LARP-a p.t. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Famagusty, rzekomo dzięki opuszczonemu największemu na wyspie kurortowi turystycznemu. Niestety sędziujący w takich rozgrywkach żołnierze tureccy wyjątkowo mocno wczuwają się w rolę i zdarza im się strzelać do graczy. Sama infrastruktura, nie uświadczywszy sanepidu od 40 lat, również nie należy do najbezpieczniejszych. Tam też zmierzał Franciszek Dolas na pokładzie jugosłowiańskiego statku, jednakże po drodze coś nie pykło i Dolas zatopił statek, co błędnie przypisuje się włoskiej marynarce wojennej.
  • Północna część wyspy – czyli ten charakterystyczny czubek. Polski Hell w wersji de luxe, jeszcze więcej plaży, jeszcze więcej słońca a do tego dzikie osły, przechadzające się po okolicy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]