Chocolate Rain

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
I move away from Chocolate Rain

„Chocolate Rain”

Original Song By TAY ZONDAY

I move away from mic for great justice

Przykład memu

Czełklet rejjjn!

Tay Zonday o Original Song by TAY ZONDAY Download Free MP3!

Chocolate Rain (pol. Czekoladowy Deszcz) – popularny przebój muzyki pop, wykonywany przez tajskiego piosenkarza Taya Zondaya, znanego też jako Chocolate Rain Guy.

Teledysk tego utworu przedstawiający tajskiego wykonawcę w surowym otoczeniu studia nagraniowego obejrzało na YouTube ponad 69 milionów widzów i Chocolate Rain był przez długi czas z najpopularniejszych filmików w serwisie.

Wykonanie[edytuj • edytuj kod]

Filmik stał się kasowym przebojem, Chocolate Rain, za sprawą ludzi z 4chana, Chocolate Rain, których dotknęło kilka innowacji, Chocolate Rain, które pojawiły się w teledysku, Chocolate Rain.

Otóż wszystkim rzuca się w oczy, Chocolate Rain, i w uszy dziwna kombinacja, Chocolate Rain, gdyż Tay Zonday wygląda na zwyczajnego nastolatka, Chocolate Rain, ale śpiewa niezwykle niskim basem, Chocolate Rain.

Jakby tego było mało, Chocolate Rain, to nie można było przegapić interesującego zachowania ze strony Taya Zondaya, Chocolate Rain. Otóż Tay odsuwa w teledysku głowę od mikrofonu, Chocolate Rain, aby, jak jest to opisane w filmiku, Chocolate Rain, wziąć oddech, Chocolate Rain.

Ponadto w teledysku zawarta jest kryptoreklama, Chocolate Rain. Otóż Tay informuje nas, że możemy DOWNLOAD FREE MP3 tej piosenki, Chocolate Rain, ale jak przyznał sam Zonday, Chocolate Rain, nie wie dlaczego ludzie słuchają jego muzyki, Chocolate Rain.

Piosenka[edytuj • edytuj kod]

Melodia[edytuj • edytuj kod]

Sama piosenka na początku wydaje się całkiem w porządku, gdyż ma wpadającą w ucho melodię, którą Anglicy określają mianem catchy. Piosenka ma tylko jedną zwrotkę, która trwa niemal przez pięć minut wykonania utworu. Melodia się nie zmienia przez cały ten czas i jest równie hipnotyczna co melodyjki z gier na Pegasusa.

Tekst[edytuj • edytuj kod]

Jeśli zaś chodzi o tekst, to Choclate Rain nie ma absolutnie nic wspólnego z czekoladowym deszczem. Chocolate Rain jest uznawana za najbardziej nonsensowną anty-rasistowską piosenkę, głównie dla tego, że ciężko domyślić się, że Chocolate Rain ta piosenka jest o rasizmie. Wystarczy zanalizować kilka wersów piosenki, aby zrozumieć, że nie da się tego zrozumieć Chcocolate Rainu.

Some stay dry and others feel the pain
Chocolate Rain
(…)
Build a tent and say the world is dry
Chocolate Rain
Zoom the camera out and see the lie
Chocolate Rain'Z tych słów wynika jasno Choclate Rain oraz to, że niektórzy stoją susi a inni czują ból. Nie wiadomo jednak dlaczego czują ból. Być może tak bardzo zmokli, że już nie są susi i się zaziębili na wietrze i dlatego ich boli. Następne słowa mówią, że trzeba zbudować namiot i powiedzieć, że świat jest suchy, a kolejne, że po oddaleniu kamery, dowiemy się, że to kłamstwo. W sumie dobrze, bo gdyby świat był suchy, nie byłoby na nim życia, no i po co mamy stawiać namiot?

Elżbieta Zapendowska, znany krytyk muzyczny, stwierdziła jednak, że słowa jej się nie podobają nie ze względu na znaczenie, ale ze względu na brak logicznej konsekwencji w niektórych wersach. Ela stwierdziła, iż ona by napisała tę piosenkę inaczej. Na ten przykład zamiast „Niektórzy stoją susi a inni czują ból” napisałaby: „Niektórzy stoją susi a inni stoją mokrzy” i to by była logiczna konsekwencja. Ta cała niekonsekwencja zmusiła Elę Zapendowską do postawienia tezy, iż Chocolate Rain został napisany przez generator losowych słów.

Natomiast Jacek Cygan, znany autor tekstów piosnek, powiedział, iż piosenka ma w sobie to coś, czyli ten Chocolate Rain i zapowiedział, że napisze polską wersję tej piosenki, czyli po prostu Czekoladowy Deszcz. Mówi, że jeszcze nie wie, komu sprzeda tę piosenkę, ale ponoć zainteresowanie wyraziło już kilku znanych polskich wykonawców, m.in. Piotr Kupicha, Michał Wiśniewski, Beata Kozidrak, Gracjan Roztocki i Piotr Rubik.

Proces[edytuj • edytuj kod]

Prince, bardziej znany jako Artysta Uprzednio Znany Jako Symbol, znany piosenkarz z USA utrzymuje , iż to on napisał tekst Chocolate Rain, a Tay Zonday wykradł mu go z szuflady, w której, jak twierdzi Prince, trzyma tysiące tekstów piosenek, które ma zamiar wykorzystać w przyszłości lub zabrać do grobu. W związku z domniemaną kradzieżą, Prince pozwał do sądu Weird Ala Yankovica, który od lat probował namówić Prince'a na zgodę na sparodiowanie jego piosenki. Weird Al poszedł pod sąd, gdyż Prince zwyczajnie nie wiedział, gdzie mieszka Tay Zonday a chciał się na kimś wyżyć. Po oddaleniu pozwu wobec Yankovicia, wynajął jednak detektywów, którzy odnaleźli Taya Zondaya, a policjanci aresztowali go i oskarżyli o kradzież Chocolate Rainu. Po kilku dniach rozpoczął się proces o Chocolate Rain. Gdy sędzia zapytał oskarżonego co sądzi o oskarżeniach Prince'a, Tay Zonday wstał i krzyknął Chocolate Rain a następnie odśpiewał całą piosenkę. Sędziego to zaintrygowało i po krótkiej naradzie sam ze sobą, stwierdził, iż Chocolate Rain jest zbyt kiepską piosenką, aby mogła ona być autorstwa Prince'a, a jeśli jednak był autorstwa Prince'a, to dobrze się stało, iż tekst ten trafił w ręce Taya Zondaya, gdyż Chocolate Rain mógłby zrujnować karierę amerykańskiego gwiazdora.

Wpływ piosenki na słuchaczy[edytuj • edytuj kod]

Tay Zonday, podczas śpiewania Chocolate Rain zawsze nosi duże słuchawki zakrywające jego uszy, gdyż zgodnie z badaniami fizyków z uniwersytetu w Phoenix, melodia Chocolate Rain ma działanie hipnotyczne oraz ma możliwość wywoływania drgań zdolnych niszczyć bębenki uszne, gdy słucha się utworu na żywo. Natomiast tekst Chocolate Rain ma działanie ogłupiające podobne do zażywania tabletki znanej jako głupi Jaś.

Jednak są dwa efekty słuchania Chocolate Rain, którego nie jest w stanie powstrzymać nawet YouTube. Otóż słuchanie Chocolate Rain wprowadza słuchającego internautę w hiponozę, która każe mu słuchać Chocolate Rain jeszcze raz i jeszcze raz, a to z kolei doprowadza do obłędu.

Odnotowano około siedemnastu tysięcy przypadków obłędu spowodowanego słuchaniem tej piosenki w kółko i w kółko.

Wobec Taya Zondaya wystosowano kilka tysięcy pozwów na całym świecie. Zonday bywał oskarżany o terroryzm, mobbing, bullying, ataki przy użyciu niebezpiecznego narzędzia a nawet spowodowanie śmierci koreańskiego internauty który słuchał Chocolate Rain przez trzy dni non stop i zmarł na skutek zakwaszenia ciała wynikłego z nieoddawania moczu przez czas słuchania. Wszystkie pozwy zostały na szczęście dla Zondaya odrzucone, gdyż sądy stwierdzały, iż wchodząc na YouTube trzeba kliknąć potwierdzenie 18 lat i każdy sam jest sobie winien, iż wchodził na strony dla dorosłych. Ponadto w regulaminie YouTube miało być napisane, iż wchodzi się na stronę na własną odpowiedzialność, a YouTube nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe przez oglądanie filmików. Część obserwatorów stwierdziła, iż sędziowie notorycznie mylili YouTube z inną znaną przeglądarką filmików zamieszczanych przez internautów, o podobnym tytule.

Kariera Chocolate Rain jako viral video i mem[edytuj • edytuj kod]

... E… All your Chocolate Rain are belong to us, ze-ro wing!

Ponieważ Chocolate Rain okazał się niebezpiecznym narzędziem, internauci przesyłali sobie linki z video do tej piosenki, aby każdy inny oszalał od słuchania Chocolate Rainu. Niektórzy odporniejsi uważali video za zabawne i tworzyli memy związane z Chocolate Rain. Jednym z najbardziej znanych takich memów jest piosenka Markusdragona pt. All your Chocolate Rain are belong to us prezentowana po prawej oraz Chocolate Rain by Chad Vader.

Po przejrzeniu zawartości YouTube można by śmiało stwierdzić, iż Chcocolate Rain Taya Zondaya jest piosenką posiadającą najwięcej coverów, jeśli nie na świecie, to przynajmniej na YouTube, a to ewidentnie zaprzecza tezie, jakoby Chocolate Rain była okropną piosenką, gdyż takie nie zbierają takiej ilości coverów.

Wzrost popularności Taya Zondaya i jeszcze jeden cover[edytuj • edytuj kod]

Cherry Chocolate Rain czyli Wiśniowy Czekoladowy Deszcz, Ripped off auto-cover and self-parody by TAY ZONDAY, DOWNLOAD NOT FREE MP3!!!

Mimo problemów prawnych z Chococlate Rain, Tay Zonday stał się znanym YouTube'owym celebrytą. Jednak skuces jego piosenki był przyćmiony przez jego finansową porażkę, gdyż za Chocolate Rain nikt mu nie zapłacił ani nikt nie zapłacił za darmowe MP3 jego utworu. Jednak producenci muzyczni uznali, że można na Tayu zarobić dając mu jakąś nędzną zapłatę za wykonanie kolejnego utworu, który sprzedadzą z zyskiem. Tay Zonday zgodził się i zabrał się za pisanie kolejnej piosenki. problem w tym, że prawdopodobnie potwierdziły się zarzuty Prince'a o kradzieży tekstu Chocolate Rain i jedyne co Tay Zonday był w stanie zrobić auto-cover Chocolate Rainu, w którym sparodiował samego siebie i tak powstał Cherry Chocolate Rain, posiadający niemal tę samą melodię, ale z wstawkami w stylu 50 Centa oraz jeszcze bardziej nonsensowny tekst. Choć sam Zonday spodziewał się totalnej klapy, to nie było aż tak źle, gdyż Cherry Chocolate Rain posiada nawet lepszą ocenę w gwiazdkach niż stary Chocolate Rain, ale ma tylko ponad 9 milionów wejść.

Mimo to zdania co do przyszłości Taya Zondaya i Chocolate Rainów są podzielone. Jedni twierdzą, iż Chcocolate Rain wyczerpał swoje możliwości i za kilka lat wszyscy zapomną o Tayu a inni twierdzą, że jeśli Tay będzie kreatywny, to może stworzyć jeszcze wiele innych Chocolate Rainów, np. Banana Chocolate Rain, Grapefruit Chocolate Rain czy White Chocolate Rain. Jeśli znacząco nie zmieni hipnotycznej melodii i nonsensownych tekstów, Tay Zonday może być piosenkarzem, który odniesie największy komercyjny sukces na świecie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]