Krzysztof Kononowicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Krzysztof Kononowicz snuje swoje plany na XXI wiek (zimową porą)
Przygotowania do tournee

Posiadam swoją posiadłość – domek drewniany…
Co się stało się?
Plany budowy dróg, plany budowy dróg, podkreślam jeszcze raz plany budowy dróg.
A kierowcy, też będą przez policję surowo karani. Za alkohol, za papierosy, za wszystko.

Fragmenty przemówienia pana Krzysztofa

Obiecuję, że zajmiemy się sprawą tej posiadłości, oszacujemy wartość, sprawdzimy, czy do nabycia doszło legalnie.

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Białymstoku

Zrobię ład i porządek, bo wszędzie się dzieje się, i w sądzie i wszędzie dzieje się, nie wiadomo co się dzieje się, i w policji nie wiadomo co się dzieje się.

Pan Krzysztof jako kandydat do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku

Zlikwidować!

Krzysiek o wszystkim o czym mówi

Niech żyje Kononowicz.

Grupa Operacyjna o Kononie

Krzysztof Kononowicz (ur. 21 stycznia 1963 w Kętrzynie) – myśliciel, marzyciel, filozof, mąż stanu, polityk, niedoszły prezydent Białegostoku. Z wykształcenia kierowca-mechanik, z zamiłowania murarz-tynkarz-akrobata. Startujący z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców „Podlasie XXI wieku” był jedynym kandydatem który wie jak zlikwidować papierosy, jak wszystko zlikwidować. Krzysztof Kononowicz się ubiera się w modne swetry tureckiej firmy Özlem Triko.

W 1992 roku przed premierą teleturnieju Koło Fortuny wypowiedział na ulicy hasło Nie będzie niczego!. I stało się. Wszyscy z ulicy pobiegli do telewizorów oglądać teleturniej.

Istnieje podobieństwo między panem Kononowiczem a Maciusiem z Klanu, ze względu na charakterystyczny dla obu postaci okrzyk Co się stao?, który pan Krzysztof rozwinął do formy Co się stao się?

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Pan Krzysztof w związku z objęciem posady prezydenta miasta Białegostoku planował między innymi:

  • wyprowadzenie policji na ulicę (p. Kononowicz argumentuje to stwierdzeniem, że od tego oni soł, od tego soł oni, od tego soł i że starsi ludzie, w podeszłym wieku, nie mogą przejść, a on to rozumie, bo młodzież nie ma pracy, pracy nie ma dla nich, dla nich nie ma pracy);
  • sprawienie, że naprawdę będzie granica między nami a Białorusią;
  • zebranie zimową porą architektów celem robienia planów budowy dróg, planów budowy dróg, podkreślam jeszcze raz, planów budowy dróg (na wiosnę pan Krzysztof zamierza wyjść z budową ulic i ulic), stworzenie miejsc pracy dla młodzieży i dla ludzi.

Pan Krzysztof nie ogranicza się tylko do polityki, razem z hip-hipowym zespołem Grupa Operacyjna nagrał szlagier Nie będzie niczego opowiadający o tym, jaki wspaniały jest nasz przyszły wódz.

W roku 2010 miał zamiar startować w wyborach na prezydenta RP Rzeczpospolitej Polskiej. Jednak nagła śmierć Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem, zaskoczyła Kononowicza i przekreśliła piękny sen o miłosiernym panowaniu dobrodzieja Białegostoku. Zamiast tego został bezlitosnym i skutecznym prokuratorem, co dokumentuje film Ciacho.

Ponowił swoje starania o prezydenturę w roku 2020. Jednak sztab wyborczy upadł, a Konon pojechał do Choroszczy. Kłamliwa Wikipedia mówi jednak, że pan Krzysztof był kiedyś papieżem. [1]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:

Przypisy