Wikipedia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Źródło natchnienia do kilometrowej długości dyskusji
Tak właśnie powstała Wikipedia
Co jeszcze?
To która z was jest Samoobroną?

Ogółem zaplanowano 10 misji, z których 7 już wykonano, 1 trwa, a 3 będą w przyszłości.

Matematyka na Wikipedii[1]

Przez osiedle kursuje 15 lin autobusowych w tym 13 dziennych i jedna nocna.

Matematyka na Wikipedii po raz drugi[2]

Zgodnie z raportem NASK […] 70% rynku obsługi nazw domeny .pl należy do 10 największych firm […] Pozostałe firmy zajmują 20% rynku.

Matematyka na Wikipedii po raz trzeci[3]

W raporcie przedstawionym UNICEF zapewnił, że przyczyną głodu w Korei Północnej był brak żywności.

Przykładowe informacje na Wikipedii[4]

Walory turystyczne Mazur to przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie terenu, ponad 3000 jezior (…). Charakterystyczną cechą Mazur jest występowanie na ich terenie około 4000 jezior.

Jednoznaczne informacje na Wikipedii

Prace feministek feministycznych opierają się na filozoficznej analizie…

Masło maślane Wikipedii

Prosimy o uwagę przy korzystaniu z wyszukiwarki Google, ponieważ łatwo poprzez nią trafiać na strony pełne błędów, będące złośliwymi podróbkami Wikipedii.

Wikipedia szkaluje Nonsensopedię

To, że grałem w tę grę to nie dowód na to, że istnieje.

Metafizyka na Wikipedii

Dla mnie, to jest księga kłamstw!

Nergal o Wikipedii

Kłamiecie.

Wikipedysta wyraża swoje racje

Wikipedia (Wielkie Imperium Kujonów, Idiotów, Pajaców, Emerytów, Debili I Analfabetów) – pełna nonsensów, oparta na idei wiki kłamliwa księga, żydokomunistyczna, stalinistyczna, syjonistyczna, filosemicka, antypolska, kujońska, masońska, propagandowa, lewacka, pornograficzna, gejowska, androgyniczna, wegetariańska, faszystowska, ksenofobiczna, polonocentryczna[potrzebne źródło] i zawierająca same kłamstwa. Admini Wikipedii uważają, że Nonsensopedia jest jej głupią podróbą, gdy w rzeczywistości to oni przerabiają nasze artykuły. Potwierdzeniem tych zarzutów niech będzie to, iż po wpisaniu w niej słowa żelki zamiast słodkiego przysmaku wyskakuje nam jakaś wiocha. Jest środkiem manipulacji opinią społeczną w krajach niedorozwiniętych, które same siebie nazywają zachodem… Księga ta została zapoczątkowana przez komunistów, lumpenliberałów i chemików, celem szerzenia zakłamania i zgody na wycinkę zielonych płuc Polski.

Wikipedia to satyryczne przedsięwzięcie „encyklopedyczne”, oparte na technice MediaWiki i parodiujące Nonsensopedię. Jest zbiorem absurdalnych haseł niemających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów; natomiast Nonsensopedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii (sic! – już przedszkolaki wiedzą, że jest odwrotnie) Wikipedii.

Czytając ją można się dowiedzieć, iż demokracja jest jedynym słusznym ustrojem, nasz kraj nazywa się Korea Północna, mieszkańcy naszego kraju mają skośne oczy, a nasza flaga jest różowo-buraczkowa. Wikipedia mówi również różne ciekawe rzeczy[5]. Interesujący wydaje się atak Wikipedystów, którzy twierdzą, iż to Nonsensopedyści znajdują się w błędzie…

Wikipedia idzie z duchem czasu i wychodzi naprzeciw polskim elitom intelektualnym: zamierza uruchomić swoją wersję dla ludków z Fotki, którą ma cechować OdPoWiEdNiA fOrMa ZaPiSu oraz uproszczenie w zakresie użytych struktur leksykalnych i gramatycznych.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Wikipedia jest jak PGNiG. Każdy wie, że istnieje, ale nikt nie potrafi wypowiedzieć prawidłowo jej nazwy. Oczywiście jednak jej brat Wikisłownik wie już wszystko na ten temat: skrót ten wymawia się jako pingwin pe-gie-ni-gie[6]. Ponadto z dyskusji kontrowersyjnego artykułu często można dowiedzieć się więcej niż z samego artykułu.

Prawdziwa natura Wikipedii[edytuj • edytuj kod]

Ostatni krzyk wikipedyjnej mody

Wikipedia to sieciowa gra RPG. Dlaczego więc nie ma tam wspaniałej gry z dzikim słoniem z serem zamiast głowy? W oryginalnej, angielskiej wersji językowej istotną częścią gry jest oddawanie czci legendarnemu bohaterowi kreskówek, słonikowi Jimbo. Skutkiem ubocznym gry w Wikipedię jest stopniowe gromadzenie masy informacji o różnym stopniu niewiarygodności, przez niektórych mylonych z sieciową encyklopedią.

Niewątpliwie ciekawostką jest to, iż jednym z artykułów, który został medalowym w największej ilości wersji językowych, jest artykuł o ubikacjach w Japonii.

Polska też ma duży wpływ na inne wersje językowe Wikipedii. Na czele artykułów, które znajdują się w największej ilości wersji językowych Wikipedii jest artykuł o Kurowie.

Podczas gry, część questów, jakie zaczniesz wypełniać, zostanie usunięta przez admina, gdyż uzna, iż liczba zdań poniżej 1000 to zbyt mało, by zacząć temat.

Sposoby weryfikacji[edytuj • edytuj kod]

Jednym z najpewniejszych sposobów weryfikacji jest zwrócenie się do wyroczni Google. Google w odpowiedzi wyrzuci nam kilka linków do Wikipedii, gdzie niezależnie zweryfikujemy informacje z Wikipedii.

Jeden z zasłużonych internautów wynalazł auto(r)źródła, które polegają na tym, że podczas pierwszej publikacji danej informacji, autor cytuje sam siebie, aby uźródłowić swoją wypowiedź, dzięki temu gdy tej informacji nie ma jeszcze w Google, problem braku źródła jest niwelowany. Obecnie na całym świecie trwają prace nad wprowadzeniem tego epokowego wynalazku do Wikipedii.

Kłamstwa Wikipedii[edytuj • edytuj kod]

 1. Lot na Księżyc był wyczynem USA w drugiej połowie XX wieku.
  • Bzdura – Twardowski zrobił to kilkaset lat wcześniej.
 2. Gagarin pierwszym człowiekiem w kosmosie, zginął w wypadku.
  • Bzdura – Gagarin nigdy nie był w kosmosie, a zginął na zlecenie Kremla, bo zaczął sypać. Poza tym chyba jest wiadome, że pierwszy był Pan Twardowski!
 3. Wikipedia obficie rozpisuje się o Albanii.
  • Ale przecież Albania nie istnieje – to jedna wielka abstrakcja.
 4. Wikipedia kłamie, że Al Kaida istnieje. W dodatku oskarża Al Kaidę o współpracę z Al Kaidą!
  • Kłamstwo! BBC pokazało, że to ściema dla ogłupiania ludków.
 5. Według Wikipedii Maciej Maleńczuk urodził się w Radomsku.
  • Ściema! Przecież każdy wie, że Maleńczuk urodził się w Wojcieszkowie koło Złotoryi, która jest koło Wrocławia, który jest w Polsce.
 6. Pingu jest bajką dla dzieci.
  • Łgarstwo! Pingu miał tyle kontrowersji, że dopiero sezon 4 jest dla dzieci.
 7. Brainiac to program pseudonaukowy.
  • Łżą, przecież dzięki Brainiacowi Maria Curie-Skłodowska zainteresowała się fizyką i chemią!
 8. Konie i króliki nie wymiotują.
 9. Ryby występują tylko w wodzie.
 10. W Chinach nie można używać nas!
  • Bzdura! Na dole strony jest ikonka z flagą Chin!
 11. Kryptozoologia to wiara.
  • Podłe kłamstwa. Nawet my wiemy, że to nauka.
 12. Wikipedia uważa, że wie wszystko, więc najwięcej.
  • Kłamstwo! My wiemy więcej!
 13. Jednak największym kłamstwem jest to, co pisali oni o Nonsensopedii:
  Nonsensopedia (…) jest zbiorem absurdalnych haseł, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, wymyślanych przez ich autorów, a Wikipedia jest w niej żartobliwie określana mianem parodii Nonsensopedii.
  • Jest odwrotnie. Wszyscy to wiedzą.


Czym jest Wikipedia (według niej samej)[edytuj • edytuj kod]

Wikipedia jest encyklopedią, dlatego też jest:

 1. Forum dyskusyjnym na każdy temat.
 2. Słownikiem ortograficznym języka polskiego lub wyrazów obcych.
 3. Tubą propagandową lub medium do propagowania swoich przekonań.
 4. Demokracją – wszystkie decyzje podejmowane na Wikipedii powinny być oparte na niezdrowym rozsądku i decyzjach Sz.P. Prezydenta.
 5. Miejscem do umieszczania twórczości własnej.
 6. Miejscem do krytykowania czyichś zachowań lub poglądów.
 7. Miejscem do reklamowania wszystkiego.
 8. Miejscem do wpisywania rzeczy uznawanych przez autora za zabawne (choć nie są takie, bo Wikipedyści nie mają poczucia humoru).
 9. Miejscem na publikację własnych prac naukowych czy wyników badań.
 10. Kolekcją odnośników (linków) – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
 11. Miejscem do tworzenia swojej osobistej strony internetowej.
 12. Wikipedia jest serwisem typu „Ściąga”.

Pokolenie Wikipedii[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
Noncytaty
Zobacz cytaty:
Poradniki
Zobacz poradnik:

Pokolenie Wikipedii to grupa ciągle edukujących się osób, której jedynym źródłem wiedzy jest Wikipedia. Odkąd Wikipedia zaczęła wykazywać względną kompletność w kwestiach interesujących szczególnie uczniów liceów, ci przestali czytać nawet podręczniki. Młodzież w podstawówkach zaczyna podzielać opinię, że jej podręczniki pisane są na podstawie Wikipedii, w związku z czym odrzuca konieczność posiadania ich oddzielnie. W konfrontacji z tym typem dezinformacji ludzie starsi, którzy kiedyś czytali encyklopedie PWN-u, teraz powoli przekonują się do tego, że Wikipedia istniała zawsze, a PWN właśnie z niej czerpało. PWN to zbiór pojęć i haseł kontrolowanych i uznanych przez klikę stetryczałych ramoli. Proponują oni te rozwiązanie jako jedynie czytelne. To dogmatyczne kompendium ma zamazać rzeczywiste wartości i treści propagowane tylko przez Wikipedię.

Opiniotwórczość[edytuj • edytuj kod]

We współczesnym świecie coraz powszechniejszy jest pogląd, iż to co nie posiada hasła w Wikipedii, nie istnieje lub nie ma prawa istnieć. I tak w 2008 roku „państwo uznawane na arenie międzynarodowej” definiowano jako:

Państwo, którego suwerenność została uznana przez większość państw ościennych.

Natomiast w niedalekiej przyszłości definicja będzie wyglądać tak:

Państwo, które zostało opisane na większości wersji językowych Wikipedii.

I tak, jeśli Wikipedyści z całego świata zgodnie napiszą, że Polska jest prowincją Kazachstanu, polskie władze niezwłocznie uznają nieomylność Wikipedii i poddadzą się Kazachom.

Wikisłownik[edytuj • edytuj kod]

Stworzony, by wytłumaczyć ludziom, czym jest kurwa. Pozwala też posłuchać, jak wymawiamy fuck, gdyby ktoś nie wiedział.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Przypisy

 1. Źródło
 2. Źródło
 3. Źródło
 4. Źródło
 5. Na przykład takie
 6. W latach 2007–2008 poprawna była forma pe-ge-ni-ge, jednak w listopadzie 2008 mocą zbiorowej inteligencji Wikipedystów (Wikisłownikowców?) zmieniono wymowę na pe-gie-ni-gie