Masoneria

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nür für Deutsch, nür für Geld, nür für Mason!

Radio Maryja o największym dziele żydów i masonów

Masoni? To jakaś nowa gildia?

Gracz Tibii o tym artykule

Masoneria (wolnomularstwo, sztuka królewska, homo masonous) – okropna organizacja, mająca na celu zniszczenie ogólnoświatowego ładu na całym świecie i wprowadzenie tam swoich ciemnych, zaplutych i straszliwych interesów. Wraz ze złymi Żydami i komunistami chcą przejąć władzę nad światem. Hitler w Niemczech wydał walkę jednym i drugim, oraz trzecim i zakończyłaby się ona jego sukcesem, gdyby nie działania Kościoła Katolickiego, który przerażony zachwianiem równowagi światowej przez rozpoczęcie ataku przez Niemcy na ZSRR, nakazał udzielenie pomocy przez bogobojnych aliantów temu ostatniemu. Wybierając mniejsze zło ocalił większość masonów przed eksterminacją, zachowując jednocześnie twarz, która potrzebna mu była na późniejsze lata zimnej wojny, by wreszcie – wiecznie zrelaksowany Jan 23 – doprowadził do spadku napięcia wywołanego paranoidalnym lękiem przed odwiecznem wrogiem Kościoła Świętego.

WTF is masoneria?[edytuj]

Masony i spółka – solidna firma murarska

Dla długo zastanawiających się nad znaczeniem tego magicznego terminu powtarzanego w telewizji i w radiu – to superhiperultratajna[1] organizacja o dziwnym przywiązaniu do cyrkli, kielni i innych nikomu nieprzydatnych przyrządów geometrycznych. Uważają, że są potomkami mitycznego budowniczego Hirama. Ogłaszają samych siebie murarzami. I to wolnymi! Prawda jest taka, że nawet superwielki mistrz nie ma pojęcia o murarstwie. Najprawdopodobniej jego wiedza kończy się na „jak się trzyma cegłę”, a grając w Tetrisa, myśli on, że cegiełki trzeba układać pionowo.

Co oni robią?[edytuj]

Walczą z Kościołem. Czasami jeszcze walczą z Kościołem, w piątki nie odmówią sobie zaś walki z Kościołem. Natomiast gdy już im się to znudzi, dla odmiany walczą z Kościołem. Podobno też co roku organizują Ogólnomasońskie Eventy Walki z Kościołem na Chwałę Naszego Wspaniałego Budowniczego. Zapomniałbym jeszcze, że masoni, oprócz tego, walczą jeszcze z Kościołem.

Nie śpią, nie jedzą, tylko walczą (i szyderczo się śmieją). Jakby nie mieli nic innego do roboty, biedzą się nad moralno-psychiczno-mentalno-<bla, bla>-nie wiadomo jeszcze, jaką doskonałością człowieka.

Niektóre teorie spiskowe dziejów gadają też o tym, że w rzeczywistości Masoni spiskują z Watykanem oraz Islamem i sterują każdym krajem, a najbardziej nad krajem dolara… Jak głupio to brzmi… nie śmiej się z tego… jeszcze się możesz zdziwić!!!

…i unikaj przepełnionych dziwnymi symbolami, oczami i piramidami teledysków oraz filmów ze Świętego Drzewa, bo inaczej…

Cel istnienia[edytuj]

Cóż, jak już mówiłem, organizacja jest tajna. Pewnie sami nie wiedzą, po co to robią. Mogliby się zająć czymś konstruktywnym, dla przykładu, piciem piwa lub graniem w szachy z osiedlowym klubem emerytów.

Dlaczego ich się nie lubi?[edytuj]

 • Bo są ultratajni i mało osób o ich postępowaniu wie.
 • Bo Mason kojarzy się z liczbą 666 – jak od słowa odejmiesz dwie litery (Mason - on = Mas) i podstawisz za M – 6, za a – 6, a za s – 6, otrzymasz… 666! To nie może być przypadek!
 • Bo to fajnie brzmi – „Ty masonie!”
 • Mason kojarzy się z arcykapłanem, megazłym Marilynem Mansonem. Odejmujesz z Manson pierwsze N i masz Mason! To nie może być przypadek!
 • Pewna aktorka porno nazywa się Riley Mason, co błyskawicznie ujawnia masońskie ulubowanie zepsucia. Jest też Janet Mason – ta jest jeszcze gorsza.
 • Główny bohater gry Call of Duty: Black Ops nazywał się Mason! To nie może być przypadek!
 • Bo są organizacją „skupiającą ludzi – którzy są niewolnikami Szatana”! Nie mylić z księżmi!!!

Skąd oni się wzięli?[edytuj]

Prawda jest taka, że z imperialistycznego Zachodu. Konkretniej to z Anglii. W knajpie o durnej nazwie „Pod Gesią i Wusztem” zebrała się ekipa, upiła i umyśliła, coby zrobić śmiesznego. I tak powstał choca… masoneria, znaczy się.

Co o nich wiemy?[edytuj]

Uwaga!
Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !
W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.
Miej się na baczności, jeszcze nie jest za późno i zawsze możesz pominąć tę sekcję.
Wielki Brat Patrzy

Ile razy będę powtarzał – mało! Są supertajną organizacją! Mają durne, naprawdę durne obrzędy, gorsze niż w prywatnym satanistyczno-okultystycznym liceum męskim im. Voldemorta. Dla przykładu kilka z nich:

 • Durne mówienie o deszczu. Mają swój supertajny szyfr, którym rozpoznają jeden drugiego (i spiskują). Jest on supertajny, dlatego wszyscy o nim wiedzą. Drodzy czytelnicy, jeśli spotkacie kogoś, kto wydaje odgłosy typu „Deszcz już padał na świątynię”, a poza tym warczy, mamrocze, piszczy, gryzie wargi, jazgocze, chrumka, gwirdży i pirdży, powiedzcie mu, że jest on plugawym, zaplutym spiskowcem i żeby trzymał się od was z daleka.
 • Ach tak, obrzęd inicjacji. Wygląda to mniej więcej jak kocenie poborowych w armii Federacji Rosyjskiej. Jakby ktoś dalej nie wiedział o co chodzi, to tak – pękają czaszki, łamią się kręgosłupy, ręce wypadają ze stawów i ogólnie, jest tam strasznie jak na dnie reklamówki bezdomnego.
 • Jak jakiś niepokorny masonek swą bratnią organizację zdradzi – grozi mu coś takiego.
 • Piją wino z ludzkich czaszek.
Spokojnie!
Smutni panowie w garniturach nie przyjdą, jeśli nie przeczytasz informacji wyżej.
Te niżej możesz czytać.
Wielki brat przebacza

Ciekawostki[edytuj]

Zobacz też[edytuj]

Illuminati Seal.jpg FNORD! 
Ten artykuł jest zbyt bliski PRAWDY!
Zapomnij o tym co tu przeczytałeś lub przygotuj się na pranie mózgu bądź eliminację.
 1. Uważaj! Jeżeli wejdziesz na tę stronę, wiedz, że złapią cię Oni!