Wino

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fan win

Wino czyni człowieka przezroczystym.

Bolesław Prus o właściwościach wina

Za dużo wina, a potem się zaczyna

Veegas o winie

Winonapój alkoholowy pędzony w zależności od kontynentu ze wszystkiego, co da się upłynnić. Posiada cenne właściwości mające zastosowanie zwłaszcza w sytuacji braku wariografu. Osoba je pijąca opowie rozmówcy o wszystkim, włącznie z kolorem kropek na majtkach, które dzisiaj założyła. Jego nieocenione właściwości znane są ludziom od niepamiętnych czasów. Na świecie występuje także podklasa wina, która pozbawiona jest alkoholu etylowego i wbrew pozorom[1] nie jest to zwyczajny sok. Według najnowszych badań, większość użytkowników nie odróżnia luksusowego wina od jego tańszego odpowiednika. Gówno jest ponoć bardziej rzadsze po winie bezalkoholowym.

Nie wiemy jak otwiera się wino, ale na pewno nie tak

Niejednokrotnie po spożyciu wina dopada nas poczucie winy. Wtedy człowiek czuje się jak jabłko – winny. I nie winny ocet na to pomoże tylko sen lub jajecznica. Przed zakupem butelczyny, trzeba sprawdzić rok produkcji (na szukanie daty przydatności do spożycia nie warto tracić czasu, bo jej tam nie ma). Wino starzeje się z godnością i w związku z tym, im bardziej jest wiekowe, tym ma bogatszy smakowy bukiet.

Gdzie można nabyć[edytuj]

  • W monopolowym, trzeba mieć 18 lat, trzeba być trzeźwym, trzeba mieć dużo pieniędzy;
  • Na ruskim bazarze, nie trzeba mieć 18 lat, nie trzeba być trzeźwym, nie trzeba mieć dużo pieniędzy, trzeba załatwić sobie wizytę w szpitalu;
  • W restauracji, trzeba mieć 18 lat i być trzeźwym, względnie przyjść z rodzicami lub trzeźwym kolegą.
  • W warzywniaku, nie trzeba mieć 18 ale trzeba być trzeźwym. Wystarczy przynieść siatkę na zakupy i powiedzieć że to wino dla starego.
  • Aby wypić dobre wino, trzeba zrobić je samemu.

Zobacz też[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
Poradniki
Zobacz poradnik: Jak otworzyć butelkę wina

Przypisy

  1. Tak, tak, pozory mylą, dowód nie