Specjal

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Zawsze w odpowiednim miejscu i czasie

Specjal – piwo, a więc alkohol, a jak wiadomo ten szkodzi zdrowiu – głównie sąsiadów. Produkowany przez Grupę Żywiec, która, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Elbląga.

Specjal spożywany jest głównie przez mieszkańców Pomorza, Warmii oraz krainy tysiąca jezior. Jest sponsorem jarmarku św. Dominika w Gdańsku, przez co większość przebywających tam Polaków jest lekko podchmielona, co z kolei powoduje odstraszenie zagranicznych turystów i niczym nieuzasadnione dowcipy o Polakach na Zachodzie.

Sugerowana cena tego złocistego napoju to 2,32 zł. W połączeniu z intensywnym dymem papierosowym gwarantuje niesamowite doznania o poranku.

Dodatkowo dzięki zaawansowanemu urządzeniu zapalającemu można, przy odrobinie szczęścia i umiejętności, zrobić z butelki tego szlachetnego trunku przenośną, prowizoryczną wyrzutnię kapsli ziemia-powietrze. Po użyciu wyrzutni można wypić zawartość w celu poprawienia celności przed kolejnymi salwami. W krajach arabskich, gdzie nie można spożywać alkoholu, po użyciu wyrzutni zawartość miesza się z kawą, a następnie poprzez Republikę Mali, Demokratyczną Republikę Konga, oraz Republikę Czeską trafia do naszego kraju z etykietą Pilsner Urquell.