Lapino Sądeckie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Etykieta

Lapino Sądeckietanie wino firmy Winmar, sprzedawane w szklanych lub plastikowych butelkach o pojemności 985 ml, w opozycji do standardowego litra.

Wino sprzedawane jest w sklepach monopolowych na terenie miasta Nowy Sącz i w jego okolicach (dawniej również dostępne w Krakowie i w Rzeszowie). Występuje w smakach porzeczkowym, wiśniowym oraz brzoskwiniowym. Napój ten towarzyszy nie tylko miejscowym menelom, ale również porządnym rodzinom w czasie obiadów i przed snem. Dzieci pijają go w szkole, a dorośli w pracy.

Sądeckie synagogi używają go jako wina mszalnego, aby zjednać sobie ludzi, stąd tylu mieszkańców Sącza chodzi do kościoła. Natomiast gdy nadchodzi czas na WOŚP, kwestujący zamiast serduszek rozdają butelki Lapina. Pijane jest na brzegach Dunajca i na Sądeckich Plantach.

Trunek bardzo ceniony, nie tylko przez koneserów. W roku 2008 zdobył Laur Konsumenta, posiada również znaczek jakości Q. Nie śmierdzi a pachnie, przez co popija go również nadwiślańska trzoda. Lapino Sądeckie zyskało sobie naprawdę obszerną grupę wielbicieli. Obecnie jest naszym najlepszym towarem eksportowym, sprzedawanym głównie Krajom Trzeciego Świata.