Costa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Delicioso!

Hiszpan zapytany o smak "soku" Costa

Costa (właśc. COsTa – węgloosmek tantalu) – związek chemiczny z grupy dopalaczy mający wspomagać umiejętności lingwistyczne i artystyczne. Szczególnie popularny wśród tłumaczy. W temperaturze pokojowej ma postać pomarańczowej cieczy. Ze względu na wygląd i słodki smak łatwo go pomylić z sokiem pomarańczowym.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Węgloosmek tantalu został po raz pierwszy otrzymany przez hiszpańskich naukowców 14 sierpnia 1979 roku. Pierwotnie miał być tajnym projektem wojskowym, co tłumaczy masowe pojawienie się hiszpańskich naukowców w ZSRR na jesieni tegoż roku.

Prawdopodobnie to akcje hiszpańskiego wojska przyczyniły się znacząco do upadku Związku Radzieckiego. Po kilkunastu latach projekt został zapomniany i odtajniony.

Dostępność[edytuj • edytuj kod]

Obecnie dopalacz dostępny jest w nielegalnej sprzedaży w większości sklepów spożywczych. Dla niepoznaki jest wlewany w kartony po napojach owocowych (szczególnie pomarańczowych). W telewizji krąży filmik, w którym pewna rodzina pije ten związek i zaczyna mówić po hiszpańsku, a głowa familii – grać flamenco na gitarze.

Costa a impreza[edytuj • edytuj kod]

Costa ze względu na swoje chemiczne właściwości i moc hiszpańskich pomarańczy, jest gamechanger'em każdej imprezy. "Soku" nie może zabraknąć w żadnym polskim domu, na osiemnastce, weselu i wigilii klasowej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]