Leśny Dzban

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Etykieta i opakowanie w jednym. Pomysłowe
Dzban Leśny czy Dzbanek rodzinny? Wybór jest prosty

Leśny Dzban® – mocny ekonomiczny trunek na bazie monotlenku diwodoru i licznych kwasów. Powoduje zwęglenie grasicy, zwiększenie odczuwalnej grawitacji, opad liści na jesień i przelanie się czary goryczy. Nazwa napoju absolutnie nie przekłada się na wygląd. Możliwy do nabycia między innymi w sieciach sklepów Żabka i Kaufland.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Na Śląsku utarło się powiedzenie „targej dzbany”, co oznacza zarówno czynność niezbędną do otwarcia opakowania, jak i podnoszenie opakowania do ust. Natomiast w Częstochowie powstał czasownik „przydzbanić”, zarezerwowany tylko do opisu czynności związanej ze spożywaniem Dzbana („może przydzbanimy?”). W jednej z częstochowskich dzielnic – na Błesznie wynaleziono ciekawy drink – leśnego dzbana serwowanego z colą (mieszana w proporcjach 1/1).

Ten jakże wyśmienity trunek nosi miejscową nazwę Turbocoli, w Gdańsku natomiast przyjęło się określenie Twister, zaś we wsi Franciszkowo nosi on określenie „Kolewka” (czyli cola + nalewka). Z kolei z colą w Zamościu nazywany jest „Karamuczo”, bardzo chętnie popijany przez miejscową młodzież. W Szczecinie natomiast spotykany na różnego rodzaju bankietach i przyjęciach jako popita. Stosowany opcjonalnie do odrdzewiania śrubek i jako wybielacz do ścian – wystarczy polać, zatkać uszy i nos (syczenie połączone z powstawaniem piany, jak u rasowego, wściekłego psa) i wułala.

Opakowanie[edytuj • edytuj kod]

Opakowaniem przypomina jogurt Danone rodzinny. Poszukiwany Dzban Leśny z kawałkami owoców. Opakowania często stanowią wyściółkę miejsc, gdzie przesiadują żule. Opakowanie bardzo funkcjonalne, lekkie i proste do ukrycia po spożyciu trunku.