Pyro

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Saxton Hale propert damage!.png
Saxton Hale Versus The World by ZombieDiaries.jpg

UWAGA !!!
SAXTON HALE zatwierdza ten artykuł!
Jeżeli nie jesteś w 100% z niego zadowolony, to będziesz miał do czynienia ze mną!

PAMIĘTAJ O TYM!
Pyro w szale bojowym

Pyro – doświadczony i powszechnie lubiany żołnierz, inżynier-pirotechnik, niebezpieczny zabójca, jedyny właściciel Modnej i Niepodrabialnej Torebki w Kwiatki, mistrz tajemniczych wschodnich sztuk walki oraz kandydat na Wielkiego Przedwiecznego.

Znany jest ze swojego niezrozumiałego bełkotu i ukrywanej pod maską przeciwgazową firmy ACME tożsamości. Znane są jego powiązania z organizacjami BLU i RED (Builders League United oraz Reliable Excavation Demolition), które pod przykrywką sprzedaży chleba i instalacji wodociągowych starają się opanować świat za pomocą pocisków rakietowych i działek laserowych oraz Armii Skiściałego Budyniu. Obecnie Pyro zatrudniony jest w jednej z powyższych korporacji (nie wiadomo dokładnie w której) jako wyspecjalizowany żołnierz do zadań specjalnych, wyposażony w miotacz ognia, strzelbę i toporek strażacki. W rzeczywistości jego praca polega na zabawie z dziećmi – tak przynajmniej postrzega on/ona/ono rzeczywistość przez swoją maskę[1]. Spowodowane jest to najprawdopodobniej zwiększoną zawartością gazu rozweselającego w butli tlenowej.

Popularność[edytuj • edytuj kod]

Pyro zyskał niebywałą popularność zaraz po wyemitowaniu pierwszej reklamy namawiającej do kupienia miotacza ognia jako niesamowicie praktycznego narzędzia kuchennego, w której wystąpił. Jednakże dopiero po pojawieniu się jako grywalna postać w grze Team Fortress 2 (która powstała w celach propagandowych – miała ona zachęcać młodych ludzi do podjęcia pracy w BLU i RED) uzyskał międzygalaktyczne zainteresowanie swoją osobą. Aktualnie świeczki „Pyro” zajmują pierwsze miejsce na liście Najlepiej Sprzedających się Rzeczy Bezsensownych (okazały się nawet lepszym sukcesem komercyjnym od książek z serii Harry Potter).

Umiejętności[edytuj • edytuj kod]

Jako żołnierz agencji RED (lub BLU) Pyro musi się znacząco wyróżniać od innych pracowników firmy. Dlatego Pyro jest wszechstronnie uzdolniony:

 • Umiejętność obsługiwania miotacza ognia, w tym odbijanie pocisków sprężonym powietrzem.
 • Zdolność zagrania Through The Fire And Flames DragonForce'a na Expercie w Guitar Hero III (gra też na zwykłej gitarze).
 • Psychopatyczne spojrzenie (Skutki użycia podobne do Pocałunku Dementora).
 • Przewidywanie poczynań polskich polityków (niestety mało wiemy o tej rzadkiej i niebywale przydatnej umiejętności).
 • Wykrywanie wszelkiej maści szpiegów, kapusiów i inwigilatorów.
 • Telepatia i telekineza (niestety niepotwierdzone).
 • Nieśmiertelność (potrafi się respawnować).
 • Możliwość wywołania Hadoukena.
 • Jest odporny na ogień przeciwnika.
 • Niezrozumiałe porozumiewanie się.

Niektórzy twierdzą też, że Pyro posiada 175HP, ale gdy ten nosi artefakt zwany Dupalaczem, leveluje i otrzymywał +50HP. Otrzymywał, dopóki panowie z Kurka nie usunęli tego w jednej z aktualizacji…

Tożsamość[edytuj • edytuj kod]

Od wielu wieków grupy naukowców, filozofów, fanów Team Fortress 2 oraz polityków starało się odkryć tożsamość,a przy okazji też płeć Pyro. Niestety z powodu jego supermocy nie można odnaleźć żadnych dowodów potwierdzających konkretną hipotezę. Według amerykańskich naukowców szansa na poznanie tożsamości Pyro jest równa matematycznej osobliwości. Nie zgadzają się z tym agenci z Archiwum IV RP. Według nich prawdopodobieństwo odkrycia prawdy równe jest:

Wielki Przedwieczny?[edytuj • edytuj kod]

Pyro posiada wiele supermocy i jest powszechnie uznawany za niepokonanego nadczłowieka. Jeśli weźmie się to pod uwagę, staje się on kandydatem do statusu Wielkiego Przedwiecznego. Niektórzy jednak uważają, iż Pyro powinien być uznany za Nie Do Końca Przedwiecznego, lecz nie wiemy czy to prawda. Sam Pyro, zapytany o swoją przedwieczność, odpowiedział mphhryyymh!

Przypisy

 1. Patrz film obok.