Al Bundy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Al Bundy w naturalnej pozie
Al chwalący się osiągnięciami
Al na okładce gry

Alphonse ,,Al" „Hercules” „Inferno” Bundy – filozof, szczęśliwy posiadacz największej teściowej na świecie, sprzedawca butów, szczęśliwy mąż Peggy oraz ojciec dwojga dzieci. Jeden z Wielkich Przedwiecznych.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Sławę zdobył już jako uczeń college'u, gdzie grał w football i zdobył aż cztery przyłożenia w jednym meczu. W przeciwieństwie do swojego syna rwał dziewczyny jak leci. Z jedną nich kochał się, używając do tego zużytej prezerwatywy. Gumka pękła podobnie jak brzuch Peggy po dziewięciu miesiącach. Al chcąc nie chcąc (ojciec Peggy przedstawił mu ofertę nie do odrzucenia w postaci naładowanej broni przyłożonej do głowy) ożenił się z Peggy i zaczął wychowywać Kelly. To doprowadziło Ala do głębokiej depresji, którą wykorzystała Peg kilka lat później, szykując się do syna.

Pech[edytuj • edytuj kod]

Od urodzenia Ala prześladuje wielki pech. Na swojej drodze spotkał Peggy, która okłamała go mówiąc, że będzie dobrą opiekunką domową i jest przeciwniczką słodyczy. Potem Alowi narodziła się córka (która aż do wypadku drogowego wiedziała, czym jest kapibara) oraz syn, który z ojcem nie miał niczego wspólnego oprócz nazwiska i pecha.

NO MA'AM[edytuj • edytuj kod]

Założył organizację NO MA'AM (National Organisation of Men Against Amazonian Masterhood), której zebrania odbywają się w jego garażu. Poglądy członków organizacji nie są „szowinistyczne”, tylko „antybabskie”, a to różnica.

Al uznał za misję uświadamiać młodych, że małżeństwo to błąd. Jak sam powiedział: jeśli sprawię, że choć jeden chłopak się nie ożeni, robota wykonana. Przekonywał do tego faktu chłopców na balu maturalnym swojego współpracownika i wielu innych. Małżeństwo to według niego kontuzja która uniemożliwiła mu kontynuowanie kariery sportowej.

Życie codzienne[edytuj • edytuj kod]

Do pracy jeździ Dodgem. Jeden kolekcjoner zabytkowych aut oferował za niego przewrotną kwotę w wysokości siedmiu dolarów. Wolne chwile spędza na: siedzeniu na kanapie i oglądaniu telewizji (z reguły są to Balony lub Tata Psychopata), wyśmiewaniu się z (braku) atutów Marcy lub na przeglądaniu „Wielkich Melonów”.

Nienawidzi Francuzów, Kanadyjczyków, sąsiadów, japońskich samochodów, swojej pracy i swojego życia.

Oprócz tego, Al spędza dnie na narzekaniu na swoje życie, proszeniu o śmierć oraz obrażaniu swojej żony, która – jak sam określił – była w zestawie z kanapą.

TV[edytuj • edytuj kod]

Ulubionym programem Ala jest Tata psychopata oraz zapasy w kisielu, budyniu, błocie. Nienawidzi Oprah Winfrey Show i uważa że oglądanie jej programu jest pierwszym objawem martwicy mózgu. Ponadto, nie może znieść Steve'a Allena, Micheal Boltona, Cher i serialu Skrzydła. Al uwielbia również program „Cops”, w którym telewizja podąża za policjantami w ich obowiązkach. Oglądając TV, Al świętuje wszystko oraz topi w szklanym ekranie wszystkie swoje smutki.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty: