Studniówka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Słownik
Zobacz w słowniku:
Studniówka
New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci z Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Studniówka

Studniówka – bal dla młodzieży maturalnej, który odbywa się sto dni przed maturą, co by wszyscy zdążyli po nim wytrzeźwieć.

Tradycje[edytuj • edytuj kod]

Na studniówkę idzie się z osobą towarzyszącą. Jest to najczęściej dziewczyna lub chłopak. Nie wolno zabierać zwierząt. Jeśli nie ma się swojej osobistej/swojego osobistego, to studniówka jest właśnie po to, żeby już mieć. Uwaga: po studniówce aż do matury nie wolno obcinać włosów, bo mogą odrosnąć.

Przygotowania[edytuj • edytuj kod]

Przygotowania do studniówki zaczynają się już we wrześniu, jakieś pół roku przed studniówką. Jest to najważniejszy bal w życiu każdego człowieka, któremu udało się przeżyć 12 lat w szkole. Przygotowania są po to, aby ten bal był zapamiętany na całe życie. Zaczyna się od ustalenia terminu, jadłospisu czy dekoracji. Uczniowie najpierw się kłócą, potem się kłócą i na końcu się kłócą. Jednak zwykle zawarty jest kompromis – dekoracje w stylu późnorenesansowego wiktoriańskiego rokoko, zupa z gwoździa, skumbrie w tomacie i langusty w patacie.

Dyrekcja wszystko to jednak zmienia i uczniowie zamiast delektować swoje podniebienia wyrafinowanymi potrawami po prostu żrą rosół i schabowego w otoczeniu kolorowych balonów i smutnych serpentyn. Następnie próby poloneza. Holuje się poloneza pod szkołę, próbuje odpalić, a gdy ten nie zadziała, idzie się na salę gimnastyczną. Oczywiście polonez to staroszlachecki, obszarniczy taniec przepełniony patosem, którego w obecnych czasach zaniku wartości nikt nie odczuwa. Na próbach pojawia się zwykle kilka osób więc taniec ten jest niedopracowany i pełen niedomówień. Jednak rodzice i nauczyciele podczas studniówki płaczą ze wzruszenia, że ich pociechy są już dorosłe i nikomu się za tę Wielką Kichę nie obrywa.

Całkiem inaczej przygotowują się dziewczyny(ekhem, kobiety). Już rok wcześniej przechwalają się w czym która przyjdzie na ten wiekopomny, kamieniomilowy bal. Oczywiście, każda będzie oryginalna, ubrana zgodnie z obowiązującym trendem. Gustownie dobrane dodatki według najnowszego numeru poradnika damy 'Bravo' lub 'Joy' determinują poziom pożądania przez samce w wyflancowanych garniturach z wyprzedaży.

Trzy miesiące przed studniówką nie da się rozmawiać z rozentuzjazmowanymi kobietami o niczym innym jak kiecki i szpilki. Po spotkaniu z twardą rzeczywistością i ograniczonymi możliwościami finansowymi nieco starszych gimbusów wszystkie kończą w identycznych sukienkach z końcówek kolekcji (wciąż najmodniejsze). Dodaj jeszcze kilo tapety, nogi trzęsące się w za wysokich butach i brokat z długopisów we włosach. Oto obraz typowej studniówczanki.

Przebieg[edytuj • edytuj kod]

Najpierw się tańczy, później się pije, na drugi (niekiedy trzeci) dzień stara się przypomnieć, kiedy taniec ewoluował w libację. Studniówka przeważnie zaczyna się od poloneza. Nie, to nie samochód, tylko taniec idioto! Widać, że nie byłeś na studniówce! Wracaj do szkoły i się doucz.

Jak już wiadomo zaczyna się od poloneza, którego tańczą wszyscy. Wypada, żeby jeden z uczniów zatańczył z wychowawczynią swojej klasy. Nieważne, że mu ukradli buty, to nie jest wymówka, ma tańczyć i już! W końcu i tak zostaje przekupiony piwem. Potem to już róbta co chceta, tylko uważajta na kamerę. Nauczyciele to wszystko zobaczą.

Zachowanie zbiorowości[edytuj • edytuj kod]

Studniówka jest szalenie potrzebna ludziom, gdyż pozwala wyzwolić w nich orgiastyczne zapędy. Głośna muzyka, tłok, wielorakie zapachy. W każdym budzi się zwierzę. Każdy poszukuje miłości życia (ekhem ekhem, partnera do rozrodu) przez co studniówka ma wymowę iście komiczną. Jest to spędzenie samic i samców w celu przygotowania niezwykłej krzyżówki genetycznej naczelnych. Małpy mają prościej – ta zostaje wyruchana która da większego banana.

Konsekwencje[edytuj • edytuj kod]

Zazwyczaj są przykre. Trzeba pomóc pijanym nauczycielom dojść do domu, a co gorsza trzeba to samo zrobić z sobą. Bardziej zaangażowane jednostki w ogóle nie pamiętają imprezy ani powrotu. Na szczęście, najlepsze sceny można później zobaczyć w sieci. W najgorszym możliwym wypadku można zostać ojcem bądź matką.

Pozory[edytuj • edytuj kod]

Studniówka ma być najwspanialszą imprezą w życiu młodego człowieka, za drobne 750zł ma czas na zabawę do samego rana. Trzeba nadłożyć, iż jeżeli sami zorganizowali by taką studniówkę we własnym zakresie nie wiedzieli by co się dzieje przez 3 dni. Ale pamiętajcie to tylko 750zł za wspaniałą zabawę.