Linijka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
John Blades i jedno z jego narzędzi.

Moja żyła!

Uczeń zainteresowany anatomią po dostaniu linijką w łapę

Linijka (po góralsku mierzajka) – staroświeckie, najczęściej plastikowe (najbardziej zatwardziali nauczyciele używają drewnianych linijek) narzędzie tortur wykorzystywane przez nauczyciela do wymierzania kary na bogu ducha winnych uczniach. Linijka posiada skale bólu, po wymierzeniu ciosu uczniowi nauczyciel patrzy na nią i ocenia ból w c/m (ciarkach na minutę). To narzędzie tortur jest również używane przez uczniów w odwzajemnieniu bólów wyrządzonych przez nauczycieli. W takim przypadku odbijane zostają promienie słoneczne w strone oczu nauczyciela.

Odmianą linijki przeznaczoną do zadawania obrażeń kłutych oraz dotkliwego dźgania jest ekierka.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Linijkę wymyślił w XIV w. John Blades (brytyjski nauczyciel-sadysta) po tym, jak zabroniono mu wchodzić na uczelnie z siekierami, tasakami i tym podobnymi. Pod pretekstem „potrzebnego oświacie narzędzia” stworzył właśnie linijkę – broń siejącą powszechną zagładę. Linijka szybko zyskała uznanie u innych nauczycieli, którzy dostawali po łbie koszami na śmieci i nie mieli się jak bronić. Przemycali więc ją w swoich śmierdzących skarpetach lub pod krawatem.

Widok linijki budził taki strach i zwątpienie w żywot u dziewcząt (drgawki, konwulsje, wymioty) że szybko ustalono zakaz nauczania tejże płci. Biedni żacy byli dalej katowani, ponieważ u płci męskiej nie występowały te objawy co u dziewcząt.

Obecnie, dzięki skopiowaniu pomysłu Johna Bladesa, uczniowie używają w szkołach linijki. Niestety, z powodu braku potrzebnej wiedzy na temat jej historii, jest to mniej drastyczny sposób użycia niż przed 700 laty.

Inne zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

  • W połączeniu z długopisem daje supersamolot.
  • W połączeniu z blatem ławki daje instrument.
  • W połączeniu z głową daje drapaczkę do głowy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]