Wzmacniacz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wzmacniacz – urządzenie używane przez muzyków rockowych (oraz wieloletnich), niszczycieli szyb i samobójców zabijających się przez zbyt duży hałas. Nierozerwalnie wiąże się z głośnikiem, a związek tych dwóch komponentów nazywamy piecem.

Sposób użycia[edytuj • edytuj kod]

Aby użyć pieca jest potrzebny komin, który możemy podłączyć bezpośrednio do pieca. Z jednej strony podłączamy kabel, którego koniec podłączony jest do instrumentu. Drugi kabel podłączony jest do prądu, bez którego piec nie jest w stanie grzać. Przed uruchomieniem pieca karmimy go obficie świeżym drewnem. Piec je różne rodzaje drewna w zależności od miejsca urodzenia. Polskie piece najbardziej lubią drewno bukowe.

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Piec występuje zazwyczaj samotnie, rzadziej w grupie. Żyje w symbiozie z muzykiem, bez którego nie mógł by egzystować. Populacja pieców jest bardzo liczna. Można je znaleźć w niemal każdym sklepie muzycznym. Wszystkie piece kupowane w sklepach mają ważne szczepienia i najprawdopodobniej zostały zbadane przez weterynarza.

Budowa zewnętrzna[edytuj • edytuj kod]

Piec ma najczęściej postać prostopadłościanu o różnych wymiarach w zależności od mocy. Największa moc wzmacniacza wynosi 666 Watów i została po raz pierwszy (i ostatni) użyta przez Szatana. Ubarwianie pieca (wbrew pozorom) nie zmienia się w zależności od pory roku. Nie mają one wrogów naturalnych. Najczęściej rodzą się w kolorze czarnym i nie zmieniają ubarwiania aż do śmierci.

W kilku miejscach na Ziemii można spotkać pomarańczową odmianę pieca, znaną dokładnie jako Ampus Orangus, która produkowana jest przez firmę Orange (nie mylić z telefonami komórkowymi).

W w świecie Pokémonów istnieją wersję w kolorze metalicznie srebrnym o większej mocy. Dzięki zaawansowanej technologii, która nie jest nam jeszcze znana posiadają ogromne moce rzędu 1000w i dzięki ewolucji są w stanie moc tą zwiększyć dwu a następnie czterokrotnie. W najnowszej generacji Pokémonów pojawiła się nowa forma ewolucyjna o mocy 6000w, nieznacznie dłuższa od poprzednich, które różnią się jedynie mocą. Są one znacznie lżejsze od tych znanych nam by trenerzy mogli je nosić oraz posiadają wbudowane proste komputery z wyświetlaczami do łatwiejszego sterowania wieloma funkcjami regulacji dźwięku oraz wbudowany pokedex i inne bajery przydatne trenerom. Produkuje je firma Crown i trzeba być mistrzem by dostać wersję 1000w i następnie ją ewoluować poprzez granie tam koncertów. Poprzez koncerty zdobywa on punkty exp. podobnie jak Pokémony i ewoluują - większa wersja pozwala zrobić większy koncert i zdobyć więcej kasy na poke balle i inne bzdety tego typu. Mogą być także używane do ogrzewania pomieszczeń lub suszenia włosów - mają wbudowaną dmuchawę ciepłego powietrza z tyłu. Aby działały potrzeba elektrycznego Pokémona a także ognistego.

Występuje równierz forma larwalna pieca, znana jako miniamp lub wzmacniacz jednowattowy.

Mimo że są to osobniki niedojrzałe, wykazują takie same funkcje jak ich rodzice (lecz w mniejszych ilościach).

Budowa wewnętrzna[edytuj • edytuj kod]

Budowa pieca opiera się na budowie jednokomórkowca. Można wyróżnić w nim błonę komórkową, jądro komórkowe, cytoplazmę i chlorofil.

Utrzymanie[edytuj • edytuj kod]

Piec nie posiada wymagań co do miejsca egzystencji. Zadowoli się jakimkolwiek pomieszczeniem, musi ono jednak ono zawierać zapasy drewna i dostęp do prądu. Nie wymaga nieustannej opieki od właściciela, ale zaniedbany może pokryć się kurzem.