Korkociąg

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja człowieczkowa z bonusowymi nogami, warto zwrócić uwagę na bujne owłosienie pod pachami

Korkociąg – skomplikowane urządzenie wkręcająco-wyciągające, które bezlitośnie kaleczy biedny korek i pozwala dostać się do napoju bogów – wina. Najczęściej składa się z rączki (zwanej fachowo tym takim co się trzyma) i szpikulca (tego takiego co się wkręca). Produkowane są jeszcze bardziej skomplikowane wersje tego narzędzia, na przykład takie przypominające człowieczka[1], który lubi trzymać dłonie grzbietem do góry. Podniesione nad głowę upodabniają go do baletnicy. Spotykane są jeszcze dziwadła ze śrubą lub w scyzoryku, jednak nie są już takie fajne.

Znaczenie[edytuj • edytuj kod]

Jak wiadomo, korkociąg jest atrybutem winopijców. Nie każdy wie, że nie wszędzie tak jest, ale nie ma miejsca, w którym owo narzędzie nie pełni ważnej roli.

  • Alternatywny wszechświat – tutaj we flaszkach z korkiem sprzedaje się wódkę. Jej wielbiciele mają niewiele wspólnego z koneserami win[2]. Jak nietrudno zgadnąć, korkociągi są tam znacznie częściej używane.
  • Bardziej alternatywny wszechświat – tam w butelkach z korkami trzyma się szampony, balsamy i inne tego typu kosmetyki. Ktoś mógłby pomyśleć, że w takim razie to głównie kobiety posługują się tam korkociągami. Otóż wcale tak nie jest (Heniu! Otwórz mi nową odżywkę do włosów!).
  • Jeszcze bardziej alternatywny wszechświat – ostatnio naukowcy odkryli, że ludzie mieszkają tam w butelkach, a poczciwe korki pełnią funkcję drzwi. Każdego normalnego człowieka ucieszyłoby tak przełomowe odkrycie, ale im to im nie wystarczyło. Uczeni wpadli w euforię dopiero wtedy, kiedy zauważyli, że korkociąg także jest tam używany, ale nie jest traktowany jak zwykłe narzędzie. Lud czci Wszechmocny Korkociąg, który przebija swym szpikulcem wszelkie zło i nieprawość[3].
  • Inne wszechświaty – nie czujemy się na siłach, by napisać o użyciu korkociągu w tak dziwnych miejscach.

Przykłady użycia[edytuj • edytuj kod]

Tylko głupcy twierdzą, że korkociągiem można tylko otwierać butelczyny z winem w celu ich opróżnienia. O nie, narzędzie to ma wiele zastosowań:

Gorąco polecamy wykonywanie powyższych czynności przy pomocy korkociągu. Wszystko wypróbowaliśmy na sobie i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów.

Przypisy

  1. Niestety jedynie do pasa
  2. No tak, też są ludźmi, ale różnią się stanem wątroby
  3. U nas byłby poważną konkurencją dla Latającego Potwora Spaghetti
  4. Uwaga, nie dla mięczaków


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).