Grzejnik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Grzejnik

Kaloryfer nie zastąpi
ud gorących pożądania

Wały Jagiellońskie o grzejniku

Grzejnik (w ingliszu Radiator, co bardziej oddaje schemat działania polegający na reakcjach radioaktywnych), inaczej karofylel... kafolyrel... karoryfel... no niech będzie już ten grzejnik) – magiczne urządzenie, które w reakcji jąder wodoru wytwarza energię, która następnie zostaje skonwertowana w energię cieplną, czyli to takie fajne uczucie jak jest zimno i się przy takim grzejniczku stanie.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

W grzejniku występuje obwód zamknięty, wodór dostarczany jest w postaci cząsteczki wody. Woda krąży w obwodzie aż zostanie rozbita w desyntezatorze cząstek, wtedy na niewiarygodnie krótką chwilę cząsteczka wody rozpada się na dwa atomy H i jeden O. Atomy wodoru przyśpieszają i zderzają się z innymi atomami wodoru, wytwarzając przy tym energię, która przechodząc przez ekrany zbudowane z odpowiedniego izotopu, wytrącając z niego elektrony, energia uzyskana z tego zderzenia zostaje zatrzymana na pokrywającej grzejnik, wierzchniej warstwie zbudowanej z jakiegoś metalu (najczęściej aluminium). Atomy wodoru po wytrąceniu elektronu z izotopu odbijają się i znów łącząc z tlenem tworząc cząsteczkę wody, dzięki czemu w obiegu nie brakuje paliwa. Wszystko to dzieje się w ułamkach sekund w oparciu w wykres funkcji machometrycznej.

Moc i historia[edytuj • edytuj kod]

W zależności od mocy grzewczej grzejnika stosuje się w nim inne izotopy. Najczęściej uranu lub plutonu. Trwają eksperymentalne próby przy użyciu pierwiastka moscovium; obecnie badania przeprowadzane są w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i fundowane są z amerykańskiego budżetu przeznaczonego na różnego rodzaju „czarne projekty”. Wytężone prace prowadzone są w 260-osobowej grupie, której przewodzi Ralph M. Parsons. Mimo wielu lat badań, nadal użycie tego pierwiastka nastręcza trudności.

Grzejnik to jeden z tych wynalazków, o których każdy wie, ale nikt nie wie, kto go wymyślił (podobnie jest z naleśnikami). Jednakże pierwsze projekty grzejnika powstały podczas II wojny światowej, niestety prototyp był bardzo niestabilny i silnie wybuchowy. Pod koniec wojny plany grzejnika przechwyciło USA i w próbach ulepszenia go stworzyło przez pomyłkę bombę atomową.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
Słownik
Zobacz w słowniku:
Kaloryfer

Grzejniki mają też zastosowanie w mieszkaniach. Dla potrzeb budownictwa wielorodzinnego produkuje się trzy główne modele:

  • zimne,
  • zapowietrzone,
  • kapiące.

Wersje de Luxe łączą powyższe funkcje w jednym grzejniku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]