Kombiwar

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kombiwarhit kit wypromowany przez Mango 24, w rzeczywistości nowocześniejszy model prodiżu, oraz doskonały przykład odbiornika niestabilnego. Został zainspirowany przez specjalistów Unii Europejskiej, którzy stwierdzili[1], że energia cieplna emitowana przez żarówki zwyczajnie się marnuje.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Żarówka halogenowa nagrzewa powietrze, więc da się w nim piec, emituje też promieniowanie podczerwone, więc można grillować, a że nagrzewa się więcej niż do 100°C, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nalać do środka wody i gotować na parze. Jest więc to urządzenie prawdziwie wielofunkcyjne, które krawaty wiąże i usuwa ciąże. Kombiwar składa się ze szklanej miski i pokrywy z żarówką, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w trakcie przestojów w pracy używać go jako miski na owoce, albo akwarium zwłaszcza, że i tak zapewne stoi na stole w kuchni. Jeżeli chcesz jakoś wyeksponować swoją owocową kompozycję, to pamiętaj, że na górze po coś jest żarówka, która daje ciepłe, przyjemne dla oczu światło. Wykorzystasz ją też jako punktowe oświetlenie garażu lub lampkę biurową. Da się też za jego pomocą przyrządzić frytki na oliwie zamiast oleju, które nie przypominają niczego dotąd widzianego.

Charakterystyka elektryczna[edytuj • edytuj kod]

Wyżej wspomniany artykuł gospodarstwa wiejskiego domowego zasilany jest prądem o napięciu 220–230V[2]. Pobiera przy tym moc 1200–1400W[3]. Jest to stosunkowo niska moc w porównaniu np. do pieca martenowskiego, ale za to ma rozruch na tyle wysokoprądowy, że jest w stanie rozruszać wyłączniki instalacyjne. Warto wspomnieć, że głównym odbiornikiem energii elektrycznej jest sam halogen, który mógł mieć zastosowanie w oświetleniu przeciwlotniczym.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy

  1. Błędnie
  2. Normalnie jest 230, a jak już działa to spada do 220
  3. Dla producenta 200 watów to niewielka różnica