Pendrive

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
W im więcej dziur go wkładasz, tym więcej wirusów przenosisz

Kupiłeś już sobie flashkę?

Informatyk pytający kumpla o pendrive

Pendrive jest jak penis – w im więcej dziur go wkładasz, tym większa szansa złapania wirusa.

Ginekolog o pendrivie

Pendrive lub inaczej Flash Drive, Finger Disk – mało funkcjonalny nośnik wirusów i trojanów. Może też służyć do przenoszenia między komputerami kompletnie niepotrzebnych rzeczy, takich jak praca inżynierska, magisterska[1], czy też referatu z historii decydującego o ocenie końcowej. Można go także wykorzystywać w bardziej pożytecznych celach, czyli drapać się nim za uchem.

Pierwsze i drugie użycie[edytuj • edytuj kod]

Typowe (dla zakochanego informatyka) zastosowanie

Prawdopodobnie pendrive został pierwszy raz użyty do przypadkowego zarażenia komputerów wirusem ospy niebieskiej w 1998 i wcale nie wyglądał jak jeżdżący długopis, ale jak dyskietka 3,5 cala. Spece od wizerunku zmienili z czasem jego wygląd, nie kłopocząc się za bardzo zwiększeniem ilości pamięci, dlatego więcej danych da się obecnie przechowywać na myszce komputerowej niż na „penie”.

Podobno najstarsi górale widzieli kiedyś pendriva użytego po raz drugi, jednakże 99% z nich psuje się po pierwszym użyciu, doprowadzając procesor komputera do autodestrukcji, małych pożarów przewodów elektrycznych i śmierci kotów. No dobra, może z tymi pożarami to trochę przesada, ale z kotami już nie.

Jak używać?[edytuj • edytuj kod]

Nagi pen …dla informatyczek?

Niestety, instrukcja obsługi po polsku zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a jedynym informatykiem w zasięgu wzroku był niezupełnie trzeźwy hanys. Przepraszamy.

  1. Ciś do sklypu y kup pendrejwa, byla jakiego szwarnego.
  2. Bier y wytargej go z tygo łopakowania!
  3. Wraź go tam, kaj mosz tako dziura w komputrze.
  4. Kiejby nie wloz jak żyjś kcioł, to wyź holzhammer z zola y pierdyknij mu co by wiedzioł z kim godo. Gupi gorol. Znaczy pendrive.
  5. Jak wloz to je gut, a jak ni to pierdyknij sam jeszcze roz, byla mocno.
  6. Tero weź tyn kumputyr jak już eś go popsuł i wyciepej przyz fenster, ino prosto na sumsiadke, co by miala franca jedno za swoje! Gorolka jedna…

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Słownik
Zobacz w słowniku:
pendrive

Przypisy

  1. To już wyższa szkoła jazdy