Dyskietka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nonsensopedia również została wydana na dyskietki
Typowy błąd po włożeniu dyskietki

Kurcze dlaczego wmoim nowym zajewypasionym lapie nie ma stacji dys!!1!!11 help plx!

Dziecko neo o dyskietce

Dyskietka – mały, z reguły czarny plastikowy kwadracik z metalowym kółeczkiem i odsuwanym otworem. Najpopularniejszy nośnik Visty. Jego głównym zastosowaniem jest pstrykanie oraz wgrywanie nowych BIOSów w pecetach. Krążą niepotwierdzone legendy, mówiące jakoby w dawnych czasach ten dziwny kwadracik miał służyć do przenoszenia danych między komputerami! Wydaje się to jednak mało prawdopodobne ze względu na mało bajerancki wygląd.

Patent na dyskietki należy wciąż do Krzysztofa Kolumba, który odkrył dyskietki podczas dokonywania „opływu” kuli ziemskiej.

Legenda głosi, że Bill Gates ma dyskietkę mieszczącą cały internet, ale jak dotąd jeszcze jej nie pokazał.

Do dyskietki przyczepiono niedawno jakieś żelastwo, które po włożeniu dyskietki do dziury w komputerze zostaje tam odcinając Internet oraz niszcząc dane na słynnych krążkach DVD.

Obecnie dyskietki są na wymarciu. Jedyne osoby, które ich używają to humaniści, ZUS oraz nauczyciele informatyki. Warto pamiętać, że pojemność takiego „nośnika danych” zwiększamy poprzez przyłożenie silnego magnesu do niej. Działa tylko wtedy, gdy jest na niej ponad 1MB danych.

Dyskietki odeszły od nas w 2011, kiedy to Sony przestało je produkować po 30 (!) latach. Podobno, wujek Sony zamierzał przed 2011 wprowadzić dyskietki 2MB, niekompatybilne z żadną stacją dyskietek, co miało być absolutnym hitem.

Na najlepszych uczelniach (uwzględniając ranking WTA) wciąż używany jest ten niezawodny nośnik danych. Dyskietki idealnie spełniają swoje zadania w celach archiwizacyjnych, gdyż technologia ich wykonania pozwala na przechowywanie kolokwiów, prac licencjackich czy inżynierskich od kilku minut nawet do kilku dni! Swą bezawaryjnością zaskarbiły sobie względy wielu wykładowców, czego przykładem może być użytkowanie ich na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie jednej z najnowocześniejszych uczelni w Polsce. Studenci Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu na zajęciach z informatyki sami sięgają po sprawdzony produkt, odrzucając przy tym przestarzałe pamięci flash czy karty pamięci.

Honorowy patronat nad najnowszym modelem dyskietki (podtyp Bison) objął profesor doktor habilitowany inżynier Miednica.

Zobacz też[edytuj]