FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 2 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

BIOS

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Twoja stara przegląda Internet BIOS-em

BIOS – zaawansowany panel sterowania mózgiem elektronowym usprawniony o przyjazny interfejs graficzny, objawiający się jako efemeryczne, ale jakże śliczne literki. Znajdują się w nim wszystkie regulacje, inne niż te osiągalne z poziomu gałek pozycyjnych rozparcelowanych za tylnej ściance odbiornika[1] komputera.

Część płyt głównych jest wyposażona w możliwość dolutowania portu szeregowego w miejsce BIOS-u. Ów port umożliwi podłączenie klawiatury Wielkiego Admina Wszystkich Adminów zawierającej klawisze funkcyjne z zakresu F13-F99⅓ oraz Any key.

Znaczenie BIOS-u jako alternatywa centralnego ogrzewania[edytuj • edytuj kod]

Efekt zabawy z BIOS-em

BIOS stanowi poważną alternatywę dla systemów centralnego ogrzewania, bo dzięki niemu poszczególne komponenty jednostki centralnej mogą zapłonąć prawdziwym, ciepłym ogniem. Zdecydowanie ma to pozytywny wpływ na stan techniczny komputera, gdyż jak wiadomo z lekcji biologii – wirusy i bakterie giną pod wpływem temperatury. Teoretyzując w tymże kierunku dochodzimy do konkluzji, iż BIOS jest także programem antywirusowym.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Poradniki
Zobacz poradnik:

Przypisy

  1. Znowu się pomyliłem… Za dużo czytam książek od Unitry