Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Zakłady Utylizacji Szmalu!!!

Typowy Polak o ZUS-ie

Popatrz no synu, nasze pieniądze nie idą na marne.

Opinia pewnego ojca o siedzibie ZUS-u

Królu ZUSie, królu ZUSie!!!

Błazen z Kabaretu Młodych Panów o ZUS-ie

ZUS z pewnością jest instytucją przestępczą, ale nie można nazwać jej zorganizowaną.

Janusz Korwin-Mikke o ZUS-ie

Zatrudnimy byłego właściciela agencji towarzyskiej. Wymagana umiejętność ogarnięcia burdelu.

Ogłoszenie zamieszczone przez ZUS w prasie lokalnej

Rodziny i ZUS-u się nie wybiera.

Statystyczny Polak o ZUS-ie

I owoc żywota twojego je ZUS.

Biblia o ZUS-ie

Co Kuba ZUS-owi, ZUS Kubie nic.

Staropolskie przysłowie

I otwieram gdy zawoła ZUS,
to pożegnam wszystkie te rzeczy i znów
pójdę boso, pójdę boso!

Zespół Zakopower opowiada o swojej przygodzie z ZUSem

Zapłać, ubezpiecz, spieCenzura2.svgaj.

Hasło reklamowe ZUS-u

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (właściwie – Zakłady Utylizacji Szmalu lub Zakład Udupiania Staruszków lub Zakład Utylizacji Staruszków) – instytucja państwowa, zatrudniająca sztab niepotrzebnych urzędników, dbająca o ubezpieczenia społeczne w sposób przymusowy. Funkcjonuje na zasadzie rozdawania rent bez sensu oraz zabierania ich ludziom potrzebującym. Z wolnych środków, czyli pieniędzy każdego z nas, ZUS buduje sobie nowe siedziby.

Od kilku lat próbuje informatyzować samego siebie, niestety, poprosił o informatyzację Prokom, który dzięki znajomościom z politykami dalej wygrywa konkursy na informatyzację różnych instytucji państwowych. Ostatnio w ramach postępu zarząd ZUS-u postanowił o zakupie dyskietek, zgodnie z panującymi trendami w informatyce.

ZUS znany jest również pod powszechniejszymi nazwami – Zakład Utylizacji Szmalu, Zakład Udręki Społecznej, Złodzieje Ukradli Składki czy Zakład Udupiania Staruszków. Ze swojej funkcji wywiązuje się wzorowo. ZUS nieoficjalnie pomaga w odkrywaniu przestępców podatkowych i defraudantów, gdyż nie lubi konkurencji. Jako jeden z nielicznych organów władzy państwowej może wprowadzać ustawy o działaniu wstecznym. Wniosek nasuwa się sam – ZUS dąży do zakłócenia czasoprzestrzeni i kontroli nad światem.

Dotychczasowe osiągnięcia ZUS-u to dziura budżetowa, skolonizowanie Wysp Brytyjskich przez polskich emigrantów, ponownie dziura budżetowa, zamiany klimatyczne na całej kuli ziemskiej i spadek populacji bocianów spowodowany szerzeniem nowoczesnej architektury, poprzez budowę nowych i rozbudowę starych siedzib.

Najnowszym pomysłem ZUS-u w związku z brakiem kasy na nowe siedziby, jest próba wmówienia obywatelom żeby oddali mu prawie całą kasę zamiast dawać ją do OFE (sama nazwa wyraża uczucie jakim ZUS darzy te instytucje za to, że musi się z nimi dzielić forsą) a on tym co zostanie czyli mniej niż więcej a więc „figą z makiem” pozwoli im swobodnie zarządzać.

ZUS rozpoczął też nową akcję: próbuje zdjąć składki emerytalne z emerytów i zmarłych. Jak na razie przyniosło to 2 złote i 50 groszy zysku, cała fortuna!

Przepowiednie dotyczące utworzenia ZUS-u opisał św. Mateusz w swojej Ewangelii (13;12): „Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Słownik
Zobacz w słowniku:
Inne rozwinięcia skrótu „ZUS”