Głowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
W razie utraty głowy pamiętaj, aby ją niezwłocznie podnieść!

Co dwie głowy to nie jedna!

Optymista o Czarnobylu

Głowa boli, dupa rośnie!

Powiedzonko

Napisz to z głowy, czyli z niczego.

Nauczyciel do ucznia o głowie

Głowa (slang med. kable w puszce, slang wiejski głewa, ang. head) – urządzenie do przetrzymywania mózgu[1] i narządów zmysłów. Bywa używane jako cel dla pocisków sodowych. W średniowieczu i wczesnej nowożytności popularne było ich kolekcjonowanie. Sport głównie rozwinął się w czasach Rewolucji Francuskiej jako alternatywa dla palenia czarownic, które było zbyt drogie dla plebsu. Według bokserów jest uznawana za niepotrzebny narząd, gdyż tylko ułatwia przeciwnikowi nokaut. Niektórzy ludzie uskuteczniają zakupy w Tesco poprzez położenie tego narządu na wagę elektryczną z naciśnięciem przycisku „burak”. To działa.

Zawartość typowej głowy[edytuj • edytuj kod]Strohballen.gifOlej do głowy[edytuj • edytuj kod]

Olejarka do głowy
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Głowa jak wszystkie silniki potrzebuje paliwa aby sprawnie funkcjonować. Najlepszym paliwem wykorzystywanym do tego celu jest olej rzepakowy rektyfikowany[2], który służy nie tylko jako materiał pędny ale także jako materiał poślizgowy [3].

Należy zaznaczyć, że to nowoczesne paliwo należy jednocześnie do grona biopaliw, szybko ulega samoistnej biodegradacji i jest zalecane przez Unię Europejską. W obecnej sytuacji, przy gwałtownym wzroście cen ropy, nie wydaje się słusznym aby zastępować je kopalnymi paliwami ropopochodnymi. Tym bardziej, że prawdopodobieństwo rozruchów, blokad i zasypywania dróg jabłkami przez rolników jest w takim przypadku więcej niż pewne.

Poziom oleju w głowie należy oczywiście co jakiś czas uzupełniać. Jest na to kilka wypróbowanych sposobów. Jednak najbardziej wydajną metodą wydaje się użycie specjalnej olejarki od głowy[4].

Sprawa jest poważna – zbyt niski poziom oleju w głowie może prowadzić do nieodwracalnej głupoty i głębokiego zidiocenia a w rezultacie również do śmierci.

Dwie głowy – choć wyglądają szpanersko, oznaczają dwukrotnie wyższe zapotrzebowanie na olej

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. O ile jest się jego posiadaczem, co występuje niestety rzadko
  2. Twierdzenia Pana Imć Zagłoby co do wyższości oleju konopnego nad słonecznikowym a tym bardziej rzepakowym nie zostały potwierdzone w praktyce
  3. do swobodnego ślizgania się właściciela głowy po temacie w przypadku zadawania mu niewygodnych pytań
  4. Sposób opatentowany, osobiście sprawdzony i polecany przez Pana Zbycha