Palec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Komplet palców

Palec – część ludzkiego, jak i zwierzęcego ciała.

Palce zasadniczo dzieli się na: kciuka, palca wskazującego (do rozkazywania i wydawania poleceń), środkowego, serdecznego oraz małego. Palec wchodzi w skład stopy i dłoni.Z palca wyrasta paznokieć którego tylko korzeń jest żywy. Palce są obdarzone wszechmogącym zmysłem dotyku, szczególnie na stopach, przez co możemy się w nie połaskotać. Kciuka najczęściej używają widzowie przed telewizorem, palca wskazującego – Superniania, a serdecznego – kobiety i geje. Małego palca używa tylko TurboDymoMan, zaś środkowy jest pospolitym gestem grzecznościowym używanym przez 97% Polaków (3% to babcie, które są oddane jedynemu słusznemu radiu i ci, co nie znają tego gestu).

Na dłoniach każdy palec składa się z trzech kości (wyjątek: kciuk, który ma dwie kości), a na stopach z dwóch kości, prawdopodobnie przez to że stopy są niedokrwione, ale niektórzy sądzą, (ba nawet niektórzy wiedzą!) że kosmici zabrali nam te jedną kość w palcach u stopy żebyśmy nie mogli pić ani wspinać się stopami! Dzięki palcom można grać na instrumentach, czy też używać klawiatury. Złożone w pięść pomogą porozumieć się z kimś, gdy zawodzi dyplomacja. Palce często są przydatne do dłubania np. w nosie i nie tylko.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Crystal Clear app virus detected 2.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.