Zespół włosów niedających się uczesać

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mniej więcej tak to wygląda
Zdjęcie, którym możesz wkurzyć kogoś cierpiącego na ZWNSU
New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci z Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Zespół włosów niedających się uczesać

To chyba jakiś żart.

Twoja reakcja po zobaczeniu tytułu tego artykułu

Zespół włosów niedających się uczesać (ZWNSU, łac. pili trianguli et canaliculi[1], ang. Spun-glass hair (wirujące szklane włosy)) – złośliwa choroba, w której włosy stają się samoświadome i aktywnie unikają kontaktu z zaawansowanym przyrządem czesząco-układającym. Nieleczona prowadzi do śmierci[2].

Prawdopodobne przyczyny powstawania[edytuj • edytuj kod]

  • Nakładanie tak dużej ilości żelu/innych preparatów na włosy, że wchodzą one (preparaty, nie włosy) do krwiobiegu i zostają na stałe.
  • Niemycie włosów przez tak długi czas, że wszy i inne zwierzątka zakładają tam własne metropolie, aktywnie opierając się brutalnym próbom destrukcji ich królestwa przez właściciela tychże włosów. Po dłuższym czasie przeprowadzają tzw. Wielką Kolonizację, tworzą liczne prowincje, podbijają ludy sąsiednie i mają już własne mury ochronne. Niedługo po tym włosy właściciela stają państwem o własnej gospodarce, imponującej liczbie mieszkańców i niezależnym trybie funkcjonowania, wolnym od czynników zewnętrznych.
  • Niechęć do zakłócenia delikatnego poczucia przyjemności i nicnierobienia.
  • Niekiedy również bywa spowodowana samym myśleniem o niej. Teraz spróbuj powiedzieć, że ZWNSU nie jest zaraźliwe.

Rokowanie[edytuj • edytuj kod]

Strohballen.gif

Leczenie[edytuj • edytuj kod]

Nie ma przyczynowego lekarstwa na tę chorobę. We wczesnych stadiach można ją opanować, czesząc się większymi grzebieniami, niestety jednak włosy szybko się na nie uodporniają. Podobnie używanie peruki pomaga tylko na chwilę, a niesie ze sobą ryzyko szybszego uaktywnienia się finalnych objawów choroby. Osoba cierpiąca na tę dolegliwość może poprawić sobie nastrój na kilka różnych sposobów (np. picie odpowiednich trunków), ale działają one tylko objawowo, nie likwidując rzeczywistych skutków ZWNSU.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Powstał ruch, który uważa, że osoby cierpiące na tę chorobę powinny być objęte leczeniem paliatywnym. Stale zyskuje on na popularności, biorąc pod uwagę niszczycielskość ZWNSU.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Abrakadabra!
  2. Leczona też


Crystal Clear app virussafe.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny medycyny. Jeśli wiesz, że należy przede wszystkim szkodzić – rozbuduj go.