Zespół włosów niedających się uczesać

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mniej więcej tak to wygląda
Zdjęcie, którym możesz wkurzyć kogoś cierpiącego na ZWNSU
New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci od Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Zespół włosów niedających się uczesać

To chyba jakiś żart.

Twoja reakcja po zobaczeniu tytułu tego artykułu

Zespół włosów niedających się uczesać (ZWNSU, łac. pili trianguli et canaliculi[1], ang. Spun-glass hair (wirujące szklane włosy)) – złośliwa choroba, w której włosy stają się samoświadome i aktywnie unikają kontaktu z zaawansowanym przyrządem czesząco-układającym. Nieleczona prowadzi do śmierci[2].

Prawdopodobne przyczyny powstawania[edytuj]

Rokowanie[edytuj]

Strohballen.gif

Leczenie[edytuj]

Nie ma przyczynowego lekarstwa na tę chorobę. We wczesnych stadiach można ją opanować, czesząc się większymi grzebieniami, niestety włosy szybko się na nie uodporniają. Podobnie używanie peruki pomaga tylko na chwilę, a niesie ze sobą ryzyko szybszego uaktywnienia się finalnych objawów choroby. Osoba cierpiąca na tę dolegliwość może poprawić sobie nastrój na kilka różnych sposobów (np. picie odpowiednich trunków), ale działają one tylko objawowo, nie likwidując rzeczywistych skutków ZWNSU.

Ciekawostki[edytuj]

  • Powstał ruch, który uważa, że osoby cierpiące na tę chorobę powinny być objęte leczeniem paliatywnym. Stale zyskuje on na popularności, biorąc pod uwagę niszczycielskość ZWNSU.

Przypisy

  1. Abrakadabra!
  2. Leczona też


Crystal Clear app virussafe.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny medycyny. Jeśli wiesz, że należy przede wszystkim szkodzić – rozbuduj go.