Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Widły

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Widły – ogromny widelec do jedzenia kapusty kiszonej i przerzucania gnoju używany przez chłopów. Oczywiście każde widły składają się: z przedwidla, śródwidla i zawidla. Największą popularnością widły cieszą się wśród zwolenników rolnictwa, chociaż używane są również do grożenia ogrom i innym bajkowym postaciom. Są też wieczną inspiracją, np. bóg mórz Posejdon wzorował na nich swój trójząb. Stanowi podstawowe narzędzie ofensywne rolnika (przedstawiciela niższej klasy pracująco-opier****jącej się), który jest gorącym wyznawcą Posejdona ze względu na wspólne upodobanie do wody najpierw ognistej, później zwykłej. Widły zadają głównie obrażenia kłute. Powstały w ten sposób otwór zostaje skażony zwiąkami gnojowicy zawartej w śródwidlu, w wyniku czego u ofiary mogą wystąpić mutacje takie jak: moszna na plecach lub nadmierne owłosienie odbytu. Widły są częstymi uczestnikami/świadkami społecznych protestów przeciwko marnowaniu zboża na chleb, podczas gdy można z niego spędzić boski napój Posejdona – żytniówkę.

Są one największym wynalazkiem XX wieku. Mają wszechstronne zastosowanie. Oprócz przerzucania gnoju służą również do obrzucania gnojem kogoś, a także (najczęściej) do rozwiązywania sporów sąsiedzkich. Również wrażliwi bardzo często robią z igły widły, czemu większość społeczeństwa się przeciwstawia.


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).