Drenaż mózgów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mózg przygotowany do drenażu
Kobieta po całkowitym drenażu mózgu

Drenaż mózgów – termin określający odprowadzanie zawartości głowy osoby wykształconej w danym kraju, do krajów wysoko rozwiniętych, oferujących w zamian tym bezmózgim w efekcie szczęśliwcom więcej ciężkiej pracy i hajsu na tanie wino.

Najprostszym, a zarazem najpopularniejszym, przykładem drenowania mózgu jest tzw. sączkowanie, do którego potrzebny jest jedynie odsłonięty mózg i sączek sklecony z papieru toaletowego. W trudniejszych przypadkach konieczny może być drenaż grawitacyjny, który wymaga jednak kłopotliwego nawiercania czaszki wiertarką wolnoobrotową, montowania petenta nogami przy suficie, przelewanie uzyskanej zawartości do butelek, korkowanie, banderolowanie i szeregu innych, bezsensownych czynności. Nie dziwi więc, że ten sposób nie jest powszechnie stosowany, a nawet jeśli ktoś odważy się go zastosować, to i tak na pewno oficjalnie się do tego nie przyzna. Osoba, która zgodzi się na drenaż (własnego) mózgu, uzyskuje za to zwykle godziwe wynagrodzenie, co może być powodem do dumy, a także zazdrości osób niewydrenowanych.

Czynnością poprzedzającą i ułatwiającą drenaż mózgu jest pranie mózgu, które przeprowadza się również ze względów higieny (umysłowej).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]