Grawitacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Grawitacjasiła fizyczna, która nie pozwala Ci wstać z łóżka po udanej imprezie. Prawo to wymyślił człowiek przeciętny, niejaki Izuś Nowy Ton (znany też jako Njutoon), po tym, jak na jego głowę spadło jabłko. Od tamtej pory ów człek pędzi dzień w dzień w swojej piwnicy na prowincji we Francji dobrze nam znane Jabłuszko Sandomierskie oraz dostarcza kolejny ze swoich przełomowych wynalazków: szarlotkę, do bufetu Sejmu RP.

Wzór prawa ciążenia[edytuj • edytuj kod]

gdzie G to objętość alkoholu w butelce wyrażona w procentach (%), m1 masa twojego ciała, m2 masa cieczy znajdującej się w butelce a r czyli liczba tabletek przeciwbólowych spożytych po imprezie.

Przydatność[edytuj • edytuj kod]

Siła grawitacji czasami się przyda, a czasami nie. Mając butelkę Jabłuszka w dłoni przez nieuwagę luzujemy ją chciało by się tę grawitację zatrzymać czyli po prostu by nie działała. Czasami jednak jest przydatna. Gdy butelka Jabłuszka zostanie opróżniona siła grawitacyjna w naszym odczuciu zaczyna wzrastać. Początkowo nastaje stan zachwiania lecz potem poruszanie się na czworaka albo totalny bezruch ze słabo odczuwalnym pulsem. Ten przykład ukazuje nam plusy grawitacji. W takim stanie rzeczy ciężko coś zdemolować albo uszkodzić samego siebie. W bezruchu siła jest tak wielka, że trudno poruszać dolną szczęką więc mowa jest bełkotliwa. Szczęka może też być trudna do zamknięcia i to może powodować wyciek śliny z ust.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]