Siła bezwładności

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Siła bezwładności – zjawisko wymyślone przez leniwych fizyków w celu wytłumaczenia pokrętnych praw fizyki, w krótki i niezbyt zrozumiały sposób. To siła, której nie ma. Siła ta występuje w układach nieinercjalnych, które istnieją tylko teoretycznie. Choć siła bezwładności nie ma żadnego prawa istnieć, jest nagminnie wykorzystywana na lekcjach fizyki jako logiczne wytłumaczenie wszystkiego, od dzielenia przez zero po cokolwiek.

Najpopularniejszym przykładem (nie)istnienia tejże siły jest piłka położona na dachu samochodu, który wysuwa się spod niej. Jest to przykład tak idiotyczny, że poniektórzy fizycy zaczynają wierzyć we własne słowa.

W związku z powyższym możemy stwierdzić, że siła bezwładności żyje własnym życiem i może nawet myśli! Jej wielkim planem może być chęć opanowania umysłów wszystkich uczniów na świecie i spowodowanie, że znienawidzą fizykę (jakby coś jeszcze było potrzebne…). Świetnym wytłumaczeniem jej zapędów była by chęć zemsty – w końcu została stworzona przez ludzi po to, by uniknąć kłopotów z ewentualnie zainteresowanymi uczniami.

Podobne zachowanie dostrzegamy w przypadku Pokémona Mewtwo.