Płaska Ziemia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Medal.svg
Płaska Ziemia – mapy z podręczników szkolnych kłamią!
Dowód utajniony przez NASA
Logo ONZ – dowód na to, że Ziemia jest płaska. No bo jak organizacja działająca na całym świecie mogłaby prezentować fałszywy obraz globu?
National Geographic już w 1991 roku uznało płaską Ziemię!

Jest płaska.

Mirosław Hermaszewski o płaskiej Ziemi

Ziemia jest płaska

Dezerter też odkrył prawdę!

Płaska Ziemia – teoria, zgodnie z którą cały świat składa się z dysku, głoszona głównie przez starożytnych naukowców, średniowiecznych naukowców, nowożytnych naukowców i współczesnych internautów.

Opis Ziemi[edytuj • edytuj kod]

Według propagatorów płaskiej Ziemi, nasza planeta jest dyskiem o średnicy 24,5 tys. km i grubości 9 tys. km. Na brzegu planety znajduje się Antarktyda, dzięki której nie wylewa się woda (stąd wielkie poparcie proekologicznych ruchów, które walczą o nieroztopienie lodowca, który zatrzymuje wodę). W środku znajduje się Biegun Północny. Wszystko się utrzymuje za sprawą gęstości – im większa gęstość przedmiotu, tym bardziej opada on na dno. Na samym dnie znajduje się Bedrock, którego nie można zniszczyć nawet przy użyciu diamentowego kilofu najnowocześniejszych technologii.

Powietrze nie uchodzi do nicości, gdyż jest ono zatrzymywane przez wielką kopułę, nieco przypominającą przeźroczystą miskę. Aż do XX wieku nie było wiadomo, z czego ją zbudowano, oraz na jakiej znajduje się wysokości. Dopiero doświadczenia ZSRR przyniosły oczekiwany wynik. Radzieccy naukowcy za pomocą Car Bomby wyznaczyli wysokość platformy na 60 kilometrów.

Kopuła ziemska została stworzona przez Wielkiego Kopulatora. Potrzebna była, by woda nie spływała z krawędzi dysku w przestrzeń pozadyskową, a także po to, żeby kulaki (niedouczeni ludzie, którzy wierzą w mity o okrągłej Ziemi), którzy dotrą nad krawędź dysku, nie spadli z niego. Jest też ekranem, na którym wyświetlają się projekcje gwiazd, Słońca, Księżyca i inne takie tam.

Historia fałszowania prawdy[edytuj • edytuj kod]

Przez wiele wieków ludzie wierzyli w płaską Ziemię. Była to oczywistość – nic się wokół nie zaginało, niezależnie od punktu widzenia. Dopiero greccy naukowcy rozpoczęli naukę o kulistości Ziemi, opierając ją na skomplikowanych teoriach. Klaudiusz Ptolemeusz początkowo uważał, że Ziemia jest płaska, a jej centrum leży gdzieś w okolicach dzisiejszego Kazachstanu. Gdy pewien urzędnik rzymski odkrył, że na mapie Ptolemeusza Rzym jest gdzieś na zadupiu to wściekł się i zagroził, że ma natychmiast poprawić mapę. Grecki uczony zadrwił sobie z biurokraty poprzez opracowanie modelu wszechświata, w której Ziemia jest kulą wokół której krąży Słońce, Księżyc i planety.

Wyprawa Magellana miała udowodnić, że Ziemia jest okrągła. Gdy podróżnik odkrył, że Ziemia jest płaska, to jego załoga zamordowała go na wyspie Mactan (dzisiejsze Filipiny). Będący w załodzie Antonio Pigafetta napisał później w dzienniku, że nasza planeta nie jest kulista. Nikt mu nie uwierzył, gdyż ostatni kapitan Juan Sebastián Elcano zaczął puszczać plotki o jego paranoi wywołanej bardzo słabą dietą (opierającej się na sucharach) i utratą sporej ilości krwi w wyniku szkorbutu.

Dużo pracy nad powielaniem mitu o kulistości naszej planety należy przypisać masonerii, która za pomocą sfałszowanej nauki i papieża pragnęła zniszczyć prawdziwe chrześcijaństwo. Wieloletnie sukcesy zniweczyli jednak XX-wieczni naukowcy z III Rzeszy, którzy za pomocą rakiet V1 i V2 wyznaczyli prawdziwe informacje o planecie, położenie kontynentów i współrzędne geograficzne. Nieśmiałe ruchy w celu zdyskredytowania kulistości Ziemi wykazała Organizacja Narodów Zjednoczonych. W ONZ wszyscy wiedzą, że Ziemia jest płaska, ale organizacja nie odeszła poza logo, nie chcąc być oskarżana o propagowanie teorii nazistowskich Niemiec.

Pierwsze zdjęcia płaskiej Ziemi stworzyła amerykańska załoga Challengera, która za wyjawienie spisku zginęła podczas następnego startu wahadłowca. Z kolei gdy Mirosław Hermaszewski zobaczył właściwy kształt, to dla odwrócenia uwagi Białorusin Piotr Klimuk zaczął go całować. Gdy Hermaszewski powiedział Gierkowi, że Ziemia jest płaska, to Leonid Breżniew zesłał na Polskę zimę tysiąclecia. Związkowi Radzieckiego zależało na to, by wiedzę o wysokości powłoki zachować wyłącznie dla siebie.

Argumenty za istnieniem płaskiej Ziemi[edytuj • edytuj kod]

  • Gdyby Ziemia była kulą, to ludzie z Afryki, Ameryki Południowej i Australii spadliby w przepaść.
  • Woda zawsze spływa w dół. W kulistej ziemi cała woda spadłaby w przepaść.
  • ONZ uznało płaską Ziemię.
  • Słońce nie zachodzi, tylko zmniejsza się aż przestaje być widoczne. Tak działa perspektywa.
  • Jeśli leci się samolotem z poziomicą, to widać, że ciągle jest poziomo.
  • Kiedy wszystkie gwiazdy się ruszają, a jedna, Gwiazda Północna się nie rusza, to jaki jest wniosek?
  • Termos działa tak, że dłoń od gorąca oddziela próżnia, a w Masońskiej nauce Słońce ociepla przez próżnię z daleka. Ktoś tu kłamie.
  • Horyzont na polu jest płaski, zatem wniosek jest prosty…

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: