Płaska Ziemia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Medal.svg
Płaska Ziemia – mapy z podręczników szkolnych kłamią!

Ziemia jest płaska jak naleśnik.

Mirosław Hermaszewski obala mit o kulistości Ziemi, 1978

Nie mam wykształcenia, po co mi wykształcenie?

znany płaskoziemca w dyskusji internetowej, 2017

Płaska Ziemia – teoria, zgodnie z którą cały świat składa się z dysku. Hipotezę płaskiej Ziemi głosili głównie starożytni i średniowieczni czasami i nowożytni naukowcy. Dzięki dostępowi do internetu ruch ten odradza się i prezentuje nowe dowody obalające teorię kulistej Ziemi.

Opis Ziemi[edytuj]

Według propagatorów płaskiej Ziemi, nasza planeta jest dyskiem o średnicy 24,5 tys. km i grubości 9 tys. km. Na brzegu planety znajduje się Antarktyda, dzięki której nie wylewa się woda (stąd wielkie poparcie proekologicznych ruchów, które walczą o nieroztopienie lodowca, który zatrzymuje wodę). W środku znajduje się Biegun Północny. Wszystko się utrzymuje za sprawą gęstości – im większa gęstość przedmiotu, tym bardziej opada on na dno. Na samym dnie znajduje się Bedrock, którego nie można zniszczyć nawet przy użyciu diamentowego kilofu najnowocześniejszych technologii, a pod nim gigantyczny żółw.

Powietrze nie uchodzi do nicości, gdyż jest ono zatrzymywane przez wielką powłokę, nieco przypominającą przeźroczystą miskę. Aż do XX wieku nie było wiadomo, z czego ją zbudowano, oraz na jakiej znajduje się wysokości. Dopiero doświadczenia ZSRR przyniosły oczekiwany wynik. Radzieccy naukowcy za pomocą Car Bomby wyznaczyli wysokość platformy na 60 kilometrów.

Mit o istnieniu Słońca i Księżyca, które są położone 620 km nad Ziemią stworzyli masoni, którzy chcieli skłócić społeczność związaną z prawdą.

Astronauci a płaska Ziemia[edytuj]

Pierwsze zdjęcia płaskiej Ziemi stworzyła amerykańska załoga Challengera. Niestety za wyjawienie prawdy cała załoga zginęła podczas następnego startu wahadłowca. Nieco więcej szczęścia miał Mirosław Hermaszewski, który powiedział, że Ziemia jest płaska jak naleśnik. Za ten fakt Hermaszewski bezpośrednio nie odpowiedział, ale Rosjanie na znak protestu zniszczyli dobrze prosperujące państwo Edwarda Gierka poprzez wywołanie kryzysu gospodarczego.

Historia fałszowania prawdy[edytuj]

Dowód utajniony przez NASA

Przez wiele wieków ludzie wierzyli w płaską Ziemię. Była to oczywistość – nic się wokół nie zaginało, niezależnie od punktu widzenia. Dopiero greccy naukowcy rozpoczęli naukę o kulistości Ziemi, opierając ją na skomplikowanych teoriach. Mistrzem w fałszowaniu informacji był Ptolemeusz, który uznał, że Ziemia jest kulą, a jej biegunem miał być Rzym. W średniowieczu i w renesansie tylko pogardzani prości ludzie uznawali naszą planetę za coś płaskiego. Wykształcony kler celowo przepisywał Pismo święte tylko po łacinie, by przypadkiem ktoś postronny nie mógł odczytać fragmentu z Księgi Izajasza, w którym wspomniano o istnieniu czterech końców świata[1].

Dużo pracy nad powielaniem mitu o kulistości naszej planety należy przypisać masonerii, która za pomocą sfałszowanej nauki i papieża pragnęła zniszczyć prawdziwe chrześcijaństwo. Wieloletnie sukcesy zniweczyli jednak XX-wieczni naukowcy z III Rzeszy, którzy za pomocą rakiet V1 i V2 wyznaczyli prawdziwe informacje o planecie, położenie kontynentów i współrzędne geograficzne. Nieśmiałe ruchy w celu zdyskredytowania kulistości Ziemi wykazała Organizacja Narodów Zjednoczonych, która na znak protestu przeciwko teoriom „naukowców” przedstawiła w swoim logu płaską planetę.

Na szczęście w wyniku popularyzacji internetu można przedstawiać dowody na istnienie płaskiej Ziemi. Nieopublikowane zdjęcia płaskiej planety z misji Challengera wyciekły do sieci w 1999 roku. Zasięg internetu pozwala na szersze przedstawienie kontrowersyjnych poglądów, podważane przez rzekomych naukowców.

Argumenty za istnieniem płaskiej Ziemi[edytuj]

Logo ONZ – dowód na to, że Ziemia jest płaska. No bo jak organizacja działająca na całym świecie mogłaby prezentować fałszywy obraz globu?
National Geographic już w 1991 roku uznało płaską Ziemię!
 • Skoro jesteście tacy mądrzy to odpowiedzcie jednym zdaniem, dlaczego Ziemia jest płaska.
  • Odpowiedź: To bardzo proste – gdyby Ziemia była kulista, to mieszkańcy południowej Afryki, Ameryki Południowej i Australii spadliby w przepaść.
 • E, słabe to… Dajcie jeszcze jeden argument.
  • Odpowiedź: Proszę zauważyć, że gdyby woda zawsze spływa w dół. Gdyby Ziemia była kulą to zniknęłaby woda – spadłaby po prostu w ogromną przepaść pod Ziemią. A tak cała woda się trzyma – dzięki Antarktydzie, która zatrzymuje wszystko.
 • Przecież można polecieć w kosmos i zobaczyć, że Ziemia jest kulą.
  • Odpowiedź: Loty w kosmos są drogie. To oczywiste, że turystę-milionera zamyka się w rakiecie, która jest w rzeczywistości symulatorem komputerowym. Kulista Ziemia jest po prostu komputerową symulacją. Obraz ten jest wysoce zaawansowany i wymaga dobrego komputera – stąd wysokie koszty.
 • Żadna instytucja międzynarodowa nie uznaje płaskiej Ziemi.
  • Odpowiedź: A logo ONZ to co?
 • Przecież ekipa Magellana okrążyła Ziemię. Co prawda sam Magellan zginął po drodze, ale część jego ludzi wróciła do Hiszpanii.
  • Odpowiedź: Ze względu na bardzo słabą dietę (opierającą się na sucharach) i utratę krwi (wynikającą z szkorbutu) załoga statków Magellana dostała halucynacji. Tak naprawdę w okolicach wyspy Nauru statki skierowały się na Antarktydę i płynęły wzdłuż lodowców, aż natrafili na Norwegię. Inna teoria mówi, że po dopłynięciu na kraniec nagle przenosisz się na koniec z drugiej strony – dokładnie tak jak w grze Pac-Man.
 • Ale w jaki sposób skoro wierzycie, że jest tam kopuła, przez którą nie da się przedrzeć?
  • Odpowiedź: Nikt tam nie był, bo Biegun Północny jest pilnowany przez wojsko, które na mocy traktatu antarktycznego może zabijać ludzi. Marek Kamiński to oszust, mason i komunista, bo widział się z Aleksandrem Kwaśniewskim w 1996. Poza tym gdybyśmy mogli tam pojechać, na pewno znaleźlibyśmy dowody!
 • Chcę zobaczyć bezpośredni dowód na to, że Ziemia jest płaska.
  • Odpowiedź: Proszę pojechać do Rosji, nad jezioro Bajkał. Jezioro jest bardzo długie – od Szczecina do Krakowa. Jak zamarznie, to nie widać zaokrąglenia, tylko idealnie płaską powierzchnię!
 • W takim razie Roald Amundsen nie odkrył Bieguna Południowego, tylko okrążył Antarktydę naokoło?
  • Odpowiedź: Znalazł, ale koniec południa. Koniec zachodu, północy i wschodu nadal są do zdobycia.
 • Jesteście niereformowalni – nie przyjmujecie żadnych argumentów!
  • Odpowiedź: Przyjmujemy. Kiedyś uważaliśmy, że pod Ziemią żyją słonie i gigantyczny żółw, ale na skutek weryfikacji informacji z dobrych źródeł już wiemy, że Ziemia dryfuje w próżni i jest otoczona wielką powłoką będącą jednocześnie ekranem pokazującym nam Słońce, Księżyc i gwiazdy.
 • Utrzymujecie, że grawitacji nie ma i że wszystko się trzyma dzięki gęstości. W takim razie dlaczego statki unoszą się na wodzie?
  • Odpowiedź: Statki to nie tylko metalowa konstrukcja. Wewnątrz znajduje się powietrze, która zmniejsza gęstość. Tak samo wygląda z drewnianymi łódkami – w strukturze atomów znajduje się próżnia, która zmniejsza odpowiednio gęstość.
 • A co z balonami, które lecą w kosmos? Kosmici fałszują obraz?!
  • Odpowiedź: Kosmitów nie ma, bo Biblia nic o nich nie wspomina. Tak naprawdę wysokie koszty armii na całym świecie wynikają z kupna masowej ilości dronów, które łapią taki balon i podstawiają karty sim w dołączonych aparatach cyfrowych i kamerach. Obecnie jest to prowadzone na wielką skalę, gdyż rozwój techniczny przyczynił się do stworzenia niewielkich maszyn latających, którymi można sterować zdalnie.
 • Wasze teorie opierają się tylko na stronach internetowych pseudofizyków. Jesteście śmieszni!
  • Odpowiedź: To wy jesteście śmieszni!!! 90% z was pewnie mity o kulistej Ziemi bierze z kanału SciFun lub Astrofaza na YouTube. I co, przecież żaden z właścicieli tych kanałów nie jest profesorem astrofizyki!
 • A co z zachodami słońca?"
  • Odpowiedź: To perspektywa!
 • Jeśli tak faktycznie jest, to jak zachodzi zaćmienie Księżyca?
 • Odpowiedź:...

Argumenty za nieistnieniem płaskiej Ziemi[edytuj]

Strohballen.gif

Płaskoziemcy zapytani o to, co powoduje wschód i zachód Słońca[edytuj]

 • Skoro ziemia jest płaska, jak wyjaśnicie zachody Słońca?
  • Odpowiedź: Słońce nie zachodzi, tylko zmniejsza się aż, przestaje być widoczne. Tak działa perspektywa.
 • Ale na tym nagraniu widać, że słońce ma cały czas taki sam rozmiar i chowa się za linią horyzontu.
  • Odpowiedź: Wy macie już po prostu tak wyprane mózgi, że dla was Słońce zachodzi. NASA was tak zmanipulowało, że nie potraficie zrozumieć dowodu, który leży przed wami!

Zobacz też[edytuj]

Illuminati Seal.jpg FNORD! 
Ten artykuł jest zbyt bliski PRAWDY!
Zapomnij o tym co tu przeczytałeś lub przygotuj się na pranie mózgu bądź eliminację.


Przypisy

 1. Podniesie znak dla pogan
  i zgromadzi wygnańców Izraela;
  pozbiera rozproszonych z Judy
  z czterech stron świata.
  (Izajasza 11:12)