Piąta pora roku

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wielki Brat Patrzy
Uwaga!

Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !

W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.

Piąta pora roku – przewidziany przez archaicznych programistów okres, w którym świat miał ulegać optymalizacji, dostosowywać otoczenie do zmian, jakie zaszły w ludzkiej naturze przez ostatnie 12 miesięcy oraz vice versa. Składały się na niego trzy miesiące, które miały kolejno 30, 32 oraz 28 dni dając w sumie 90. W związku z faktem, iż wynalazek ten był dość wadliwy, a kończył się termin wykończenia struktur Ziemi, funkcjonalność tę odjęto przyspieszając obieg planety dookoła słońca z 455 obrotów wokół własnej osi do 365 i 1/4 obrotu, przez co rok stał się o wiele krótszy, a daty znacznie przyspieszyły.

Geneza[edytuj • edytuj kod]

Po zakończeniu przetargu na restrukturyzację planety „Ziemia” pod wyżej rozwinięte formy biologiczne, przydzielony został budżet oraz paleta możliwości, z której wykonawcy mogli korzystać przy programowaniu środowiska. Prace wykończeniowe nad gatunkiem homo trwały kilkaset tysięcy lat, jednak mniej więcej w połowie prac zorientowano się, iż proces ten jest zbyt skomplikowany, aby poprawnie zakończyć go przed upłynięciem terminu. Homo, ze względu na spore ilości błędów w kodzie genetycznym pozostawał wciąż niezwykle wadliwy, a termin wykończenia coraz bardziej ponaglał roztrzęsionych twórców. W końcu, w akcie desperacji postanowili oni pozostawić człowieka z tendencją do częstych bugów wprowadzając coroczną optymalizację gatunku poprzez bodźce zewnętrzne podyktowane przez serwer. Prace nad piątą porą roku, która nie miała nic wspólnego z pogodą, lecz z optymalizacją ukończone zostały tuż przed czasem do tego stopnia, że nie było miejsca nawet na beta testy. Projekt ten został więc dopuszczony do użytku.

Działanie[edytuj • edytuj kod]

O ile obecne cztery pory roku działają na zasadzie nachylenia Ziemi pod pewnym kątem do Słońca, tak w owym okresie miało się to zupełnie inaczej. Nie na cztery, lecz na pięć części podzielona była ziemska orbita, a na długości 1/5 całości znajdował się tunel, w którym dochodziło do corocznej optymalizacji środowiska. Działo się to podczas zimy, która ze względu na stacjonarny oraz nihilistyczny tryb życia ludzkości była świetnym okresem do ingerencji w otoczenie. W pierwszej jego fazie, która składała się na trzynasty miesiąc, gromadzone były dane na temat zmian od ostatniego procesu konserwacji, a następnie obliczano faktor zmian, jakich należy dokonać w następnej fazie procesu. Odbywała się ona w następnej, najdłuższej części tunelu, gdzie na Ziemię oddziaływały specjalnie zaprogramowane siły tworząc anomalia, przebudowując struktury planety oraz ingerując w neosferę, w której znajdowały się dane na temat ludzkiej świadomości. Ostatnim etapem był najkrótszy, bo trwający jedynie 28 dni okres weryfikacji wprowadzonych zmian, gdzie ewentualne korekty stabilizowały dokonaną optymalizację. Krótko po zakończeniu procesu weryfikacji, Ziemia opuszczała tunel optymalizacyjny, a przebudowane środowisko i ludzka natura cieszyły się harmonią przez następne 12 miesięcy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]