Zima

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Zima w Kenii
Fachowe wyjaśnienie zimy przez woźnego specjalistę

Zima – ostatnia już, czwarta z pór roku. Następuje po jesieni, zapętla się w czasie i wskakuje w nowy rok. Trwa kilka miesięcy (przez efekt cieplarniany czasami mniej niż miesiąc), jednak mimo efektu cieplarnianego w Polsce trwa pół roku, a czasami nawet siedem miesięcy (zima 2010/2011 – od listopada do maja), po czym przechodzi w wiosnę.

Co się dzieje podczas zimy?[edytuj • edytuj kod]

Podczas zimy chodzi się okutanym w wiele szalików, czapek, rękawiczek, kurtek i innych kalesonów, a to wszystko obwiązane sznurkiem i owinięte wokół szyi. Zimą można spotkać wiele bałwanów. Warzywniaki starają się o lepszą ochronę, aby uchować swoje zapasy marchewek.

Również zimową porą, specjalnie wyspecjalizowani architekci z Podlasia planują budowę dróg, aby na wiosnę można było wyjść z budową ulic.

Głównym zadaniem zimy jest obladzanie, szronienie, śnieżenie, zawiewanie, zamiatanie i zaskakiwanie drogowców walczących za pomocą łopat i pługopiaskarek.

CipSoft dogadał się z niektórymi przedstawicielami zimy (np. w Europie, Azji), aby zmniejszyli temperaturę odczuwalną, żeby dzieci miały pretekst do zostania w domu i grania w Tibię. Nie doszli do porozumienia z Afryką, dlatego właśnie nigdy nie zobaczymy tam śniegu, lodu ani bałwana.

Od pewnego czasu zima zaczyna upodabniać się do jesieni. Jej ulubionym zajęciem jest zaskakiwanie drogowców.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: