Kenia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Miejsce wyścigu o fotel prezydenta.

Kenia – państwo położone we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim, słynące z ultra szybkich biegaczy na dopingu. Legenda głosi, że to stąd wywodzi się gatunek Homo Sapiens.

Ustrój polityczny[edytuj • edytuj kod]

Wybory w kraju odbywają się co 5 lat na zasadzie maratonu. Kandydaci na prezydenta muszą uciekać przed lwami. Kto pierwszy przebiegnie 20 kilometrów, nie zostając wcześniej pożartym przez zwierzęta, wygrywa.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Gospodarka Kenii jest jedną z najbardziej popieprzonych i nieudanych na świecie[1]. Większość dochodów kraju to nagrody pieniężne za medale olimpijskie w biegach i, gdyby nie one, kraj by zbankrutował. Chociaż to i lepiej dla tego kraju i całej Afryki, bo jedynie to powstrzymuje Kenię przed rozpoczęciem wojny z jej największym wrogiem – Ugandą.

Transformator w całym kraju jest tylko jeden i pada celem regularnych ataków małp, dlatego dochodzi tam do licznych przerw w dostawie prądu.

Usługi[edytuj • edytuj kod]

Cały przemysł usług opiera się na oprowadzaniu bogatych Europejczyków po safari. Niedawno doszło do próby budowy pierwszej fabryki w Kenii, jednak gdy ludność zobaczyła koparki po raz pierwszy, potraktowała to jako inwazję. Projekt musiał zostać przerwany, aby nie wywołać większej paniki.

Społeczeństwo[edytuj • edytuj kod]

Wszystkie miejsca w Kenii są bardzo odległe, więc Kenijczycy muszą przemieszczać się na duże odległości, aby np. dostać się do szkoły czy pracy. Z racji tego, że jest to bardzo biedny kraj, nie mają pieniędzy na kupowanie samochodów ani nawet rowerów, w związku z czym zmuszeni są do ciągłego biegania, co czyni ich najlepszymi biegaczami na świecie.


NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. To jest najłagodniejszy sposób, w jaki możemy ją opisać