Botswana

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Botswana (dawniej Beczuana) – kraj leżący w południowej Afryce, bez dostępu do morza. Graniczy z Namibią, RPA i Zimbabwe.

Ludność[edytuj • edytuj kod]

Botswana jest zamieszkana przez murzynów z plemienia bantu. A przecież nie od dziś wiadomo, że Polacy są murzynami, więc można powiedzieć, że Botswańczycy są prawdziwymi Polakami. Co zresztą uwidoczni się poniżej:

Historia[edytuj • edytuj kod]

Od niepamiętnych czasów Botswana nie miała dostępu do morza, co było największą bolączką jej mieszkańców. Przez wieki, wszelkimi sposobami Botswańczycy starali się to zmienić, przez kopanie kanałów, przesuwanie słupków granicznych, przerysowywanie map, itp., ale nic to nie dało (czyż nie tak postąpiliby Polacy?). Postanowili nawet założyć u siebie prywatne morze, ale woda osobliwie wyparowała i dziś w tym miejscu znajduje się Pustynia Kalahari (dochodzenie w sprawie zniknięcia 345 mld m3 wody nadal trwa, choć nie posuwa się do przodu – jakie to swojskie, prawda?).

Ostatnimi czasy Botswana wysłała oficjalny protest do ONZ-tu w tej sprawie i czeka niecierpliwie na odzew.

Nazwa[edytuj • edytuj kod]

W ten sposób uwidoczniło się genetyczne cwaniactwo Botswańczyków. Weszło ono nawet do codziennego języka sąsiednich ludów, dzięki czemu powstała obecna nazwa republiki. Tylko oficjalnie zapisywana jest ona z transliteracją angielską, bo w XIX wieku Botswana była kolonią brytyjską.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]