Republika Konga

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Republika Konga – mały kraik położony tuż obok Demokratycznej Republiki Konga. Mieszkańcy tego kraju, czyli Pigmeje, zarzucają Demokratycznym Kongijczykom to, iż podprowadzili im nazwę. Jednak DRK niewiele sobie z tego robi, ignorując ich, gdyż obie strony są zbyt słabe, aby wygrać ewentualną wojnę.

Krótka historia[edytuj • edytuj kod]

Około roku 1200 do Kongo trafili Eskimosi z Grenlandii. Szybko zaprzyjaźnili się z Murzynami i zaczęli dzielić się żonami. W wyniku dziwnej mutacji genów, z rosłych Murzynów i silnych Eskimosów, powstali mali i słabi Pigmeje, którzy powoli wypierali Murzynów i Eskimosów. W 1485 kraj został podbity przez Portugalię, która nazwała go Kongiem, ściągając nazwę od sąsiedniego Konga Belgijskiego. Wtedy też rozpoczęła się wzajemna niechęć między krajami. W 1702 król Portugalii przegrał Kongo w karty z królem Francji, który rozpoczął w Kongu politykę przefrancuziania ludności. Najpierw zmienił nazwę na Kongo Brazzaville, a potem wprowadził francuski, jako język urzędowy. Ludziom wszystko się podobało i tak było mniej więcej do 1975, dopóki opinia publiczna nie zaczęła wytykać Francji tego, że zniewoliła biednych Murzynów. Tak więc Francuzi dali Kongu oficjalnie niepodległość, jednak sami obsadzili stanowisko prezydenta jakimś małym Pigmejem, który słuchał wszystkich rozkazów. Jednak Francja dalej traktuje Kongo jak swoją kolonię.

Demografia[edytuj • edytuj kod]

Brak danych. Pigmeje się chowają, gdy próbuje się ich policzyć. Jedyne, co jest godne uwagi, to to, że w Kongo nie ma żadnych miast i domów, gdyż ludzie żyją w szałasach w dżungli (nawet obcokrajowcy).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]