Algieria

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Letnia rezydencja algierskiego szacha

Algieria – afrykański kraj, biedny, pusty i brudny jak wszystkie w okolicy. Leży na północy, ma dostęp do morza, ale i tak nie ma w nim wody, bo wszędzie jest piasek. Jest w nim dużo Arabów i kamieni.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Algieria powstała w momencie, gdy na Saharę przybyła grupka Francuzów. Rozejrzała się dookoła, postawiła francuską flagę i ogrodziła teren nowopowstałego kraju palikami. Nazwe państwa wymyślił bliżej nieznany, słynny francuski raper, który chciał w ten sposób wyrazić swój protest przeciwko wykorzystywaniu arabskich dzieci z biednych dzielnic do zbierania piasku. Podczas drugiej wojny światowej przez Algierię przetoczył się Afrika Korps na czele z Erwinem Rommlem i podpalił Francuzom namioty. Zdegustowane tym żabojady (które w tym czasie jadły ser) postanowiły wyjechać i nigdy więcej tu nie wracać, pozostawiając arabów samym sobie. Dzień ten świętowany jest przez Algierczyków jako dzień niepodległości, kiedy to po latach zmagań wygnali oni ze swego kraju okupanta, który wywoził cenne surowce (piach i kamienie) z ich ojczyzny oraz sikał im do studni.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Gospodarka Algierii opiera się na ich surowcu strategicznym, czyli piasku. Odgrywa on w życiu jej mieszkańców zasadniczą rolę: używają go do napełniania wiader, budują z niego domy a nawet smarują nim chleb. Pomimo że cały piasek jest prywatną własnością państwa, czarnorynkowcy handlują nim na każdym rogu i bazarze. Proceder ten mimo swego przestępczego charakteru jest powszechnie tolerowany przez państwo. Walutą w państwie jest Kamień (KAM) w obecnym przeliczniku:

  • 1 KAM = 10 wiader piasku
  • 1 USD = 2 500 482,34 KAM

Ogólnie stan gospodarki oceniany jest jako dobry i trwają obecnie rozmowy nad przyłączeniem Algierii do Unii.

Władza[edytuj • edytuj kod]

W państwie panuje ustrój zwany demokratyczną dyktaturą. Niepodzielnie rządzi demokratycznie wybrany parlament w którego skład wchodzi szach, jego stryj i dwójka kumpli z wojska. Szach nic nie robi tylko śpi na pieniądzach płynących z eksportu piasku na zachód. Nie ma tego zbyt wiele, głównie miedziaki, dlatego szach źle sypia. Wyżywa się wtedy na swoich poddanych wolnych obywatelach. W kraju nieustannie przebywa oddział ONZ który kontroluje każde ludobójstwo szacha.

Środowisko naturalne[edytuj • edytuj kod]

W Algierii żyją głównie skorpiony, szarańcza i Arabowie. Roślinność znana jest z legend lub hodowana w doniczkach. Podstawą łańcucha pokarmowego jest kiełbasa przywożona tu na kontenerowcach z Europy oraz pustynny wiatr, który pełny jest związków mineralnych i witamin. Oprócz tego jest mnóstwo słońca i bezchmurne niebo, idealne miejsce na urlop jeśli ktoś nie lubi wody.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]