Ser

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ser (w naczyniu, po prawej!)
Słownik
Zobacz w słowniku:
ser, konflikt serologiczny

Ser – sypka substancja mająca wielkie zastosowanie we współczesnej kuchni. Ser jest przyprawą, która znacznie wpływa na smak potrawy. Często używany jest do herbaty (zwykle 2 łyżeczki sera zmieniają całkiem smak herbaty). Ser jest również premierem oraz symbolem Francji. W Anglii ser jest tytułem szlacheckim (np. Ser Winston Churchill). W ludzkiej dłoni wyróżnia się palec serdeczny.

Rodzaje sera[edytuj • edytuj kod]

Amerykański spam z serem
Lepiej zjedz Panda Ser

Sery możemy podzielić na:

Ser jako broń[edytuj • edytuj kod]

Ser jest śmierdzący i pożywny, a przy tym stosunkowo niedrogi, więc można używać go jako broni. Mówi się o plazmowym miotaczu sera (karabinie maszynowym na ser), jako broni stworzonej przez francuskich naukowców podczas I wojny serowej światowej. Karabin maszynowy na ser to jedna z najgroźniejszych broni indywidualnych jakie kiedykolwiek wymyślono. Główną siłę rażenia miotacza stanowi ser. Obecnie używana tylko w przypadkach gdy zagrożony jest pokój światowy.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Miasto Katmandu po ostrzale z plazmowego miotacza sera

Pierwsze plany tego wynalazku powstały w tajnym, pustynnym, zabunkrowanym laboratorium gdzieś w południowej Algierii. Niestety projektu wówczas nie ukończono gdyż ser w wysokich temperaturach zaczął się psuć i śmierdzieć. Wszyscy naukowcy wówczas dostali ostrych zaparć, co było przyczyną ich późniejszej śmierci. Cały bunkier i wszystkie plany zostały zasypane przez piasek i pogrążone w zapomnieniu. Ponowne ich odkrycie nastąpiło dopiero podczas drugiej wojny światowej, znacznie przyczynił się do tego znany archeolog Indiana Jones, który szukał w tych okolicach „sposobu na szwaba”. Ponieważ plany nie były zabezpieczone żadnymi pułapkami, były dla niego nieatrakcyjne, więc oddał je Arabom. Dalsze prace nad miotaczem prowadził Saddam Husajn. Gdy amerykanie się o tym dowiedzieli zaatakowali Irak pod pretekstem zdobycia ropy, po czym w tajnych kontenerowcach wywieźli gotowy prototyp do Polski, gdzie obecnie trzymają go w tajnych więzieniach CIA. Niedawno w New Jersey ruszyła masowa produkcja plazmowego miotacza sera i szybko zdobyła sobie uznanie wśród lokalnych gansterów i islamskich fanatyków.

Działanie[edytuj • edytuj kod]

Wersja podręczna plazmowego miotacza sera

Konstrukcja miotacza opiera się na serze (np. edamski, cheddar) oraz plazmie (np. flegma lub gluty z nosa). W wyniku połączenia tych dwóch produktów spożywczych w specjalnej komorze radiacyjnej, powstaje ogromna siła o niewyobrażalnym rażeniu. Na zewnątrz miotacza wydostaje się wówczas wiązka energii o rażeniu biologiczno-chemicznym a przy tym cuchnącej i ohydnej. Wiązka promieniowania serowego jest w stanie rozwalić świński łeb w drobny mak.

Instrukcja obsługi[edytuj • edytuj kod]

Przed rozpoczęciem użytkowania należy sprawdzić czy nasz model posiada atest PZH i firmową metkę (ruska podróbka może rozwalić całe sąsiedztwo).

  • Wypakuj miotacz z pudełka i zdejmij folię ochronną (folia może się przydać później np. do remontu mieszkania).
  • Przygotuj ser. Najlepiej francuski, pleśniowy i cuchnący. Ewentualnie może być polski, wiejski twaróg lub po prostu chipsy serowe.
  • Zapakuj ser do miotacza, (uprzednio na niego napluj) i zamknij pokrywkę.
  • Wciśnij guzik z napisem „Do not push”, postaw na parapecie i odczekaj 15 minut.
  • Teraz miotacz jest gotowy do boju, może rozwalić dzielnice w której mieszka kolega którego nie lubisz, lub zestrzelić jumbo jeta.

Produkt nie zawiera małych elementów mogących być połknięte, więc mogą używać go również małe dzieci.

UWAGA! Po użyciu ser nie nadaje się już do spożycia!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]